We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. En savoir plus. Plus d'info et modification des paramètres Accepter
Liga NOS
Ven 24 Nov
Belenenses
21:30
Chaves
Sam 25 Nov
Portimonense
17:00
Tondela
Boavista
19:15
Moreirense
Desportivo Aves
21:30
Porto
Dim 26 Nov
Marítimo
17:00
Estoril
Paços Ferreira
19:00
Sporting CP
Benfica
21:15
Vitória Setúbal
Lun 27 Nov
Sporting Braga
20:00
Feirense
Rio Ave
22:00
Vitória
Equipe / Points
1 Porto FCP 31
2 Sporting CP SCP 27
3 Benfica SLB 26
4 Sporting Braga SPB 22
5 Marítimo MAR 22
6 Rio Ave RIO 17
7 Belenenses BEL 16
8 Vitória Guimarães VIT 14
9 Boavista BOA 13
 
10 Tondela TON 12
11 Portimonense POR 12
12 Paços de Ferreira PAÇ 12
13 Feirense FEI 11
14 Chaves CHA 11
15 Vitória Setúbal VST 10
16 Desportivo Aves AVE 9
17 Moreirense MOR 7
18 Estoril EST 6
Groupe 4
Dim 05 Nov
Vilafranquense
4-0
Lusitania FC
1º Dezembro
0-0
Torreense
Praiense
2-1
Mafra
Loures
2-1
Caldas
Alcanenense
0-1
Eléctrico
Coruchense
0-1
Sintrense
Pêro Pinheiro
1-6
Fatima
Dim 11 Mar
SC Guadalupe
12:00
Sacavenense
Equipe / Points
1 Mafra MAF 20
2 Torreense TOR 15
3 Vilafranquense VIL 15
4 1º Dezembro 1DE 13
5 Loures LOU 13
6 Alcanenense ALC 12
7 Sacavenense SAC 11
8 Caldas CAL 11
 
9 Coruchense COR 11
10 Sintrense SIN 11
11 Praiense PRA 10
12 Lusitania FC LUS 9
13 SC Guadalupe SCG 7
14 Eléctrico ELE 6
15 Pêro Pinheiro PER 6
16 Fatima FAT 5
Groupe 5
Dim 05 Nov
Casa Pia
1-0
Operário
Pinhalnovense
2-1
Moura
Estrela Vendas No.
1-1
Louletano
Olhanense
2-1
Moncarapa
Ideal
2-1
Almancilense
Oriental Lisboa
1-1
Armacenenses
FC Castrense
0-1
Farense
Dim 11 Mar
Lusitano VRSA
16:00
Olímpico Mo…
Equipe / Points
1 Farense FAR 21
2 Casa Pia CAS 18
3 Olhanense OLH 17
4 Pinhalnovense PIN 15
5 Oriental Lisboa ORI 14
6 Armacenenses ARM 12
7 Louletano LOU 11
8 Olímpico do Mo… OLI 10
 
9 Almancilense ALM 10
10 FC Castrense FCC 9
11 Moura MOU 9
12 Ideal IDE 7
13 Moncarapa MON 7
14 Operário OPE 7
15 Estrela Vendas Novas EVN 5
16 Lusitano VRSA LUS 4
Primera División Portugal Femenina
Sam 18 Nov
Vilaverdense Fem
2-5
Boavista Fem
Albergaria Fem
0-0
União Ferreirense
Sporting Braga
15-0
Quintajense
CF Benfica Fem
0-2
Valadares Gaia
Sporting CP Fem
2-0
Estoril Praia Fem
Dim 19 Nov
A-dos-Francos Fem
4-1
Cadima Fem
Equipe / Points
1 Sporting CP Fem SPO 24
2 Sporting Braga Fem SPB 19
3 Estoril Praia Fem EST 16
4 Boavista Fem BOA 15
5 Vilaverdense Fem VIL 14
6 Albergaria Fem ALB 11
 
7 União Ferreirense Fem UFE 11
8 CF Benfica Fem BEN 7
9 Valadares Gaia Fem VAG 6
10 A-dos-Francos Fem ADF 4
11 Cadima Fem CAD 4
12 Quintajense FC Fem QUI 4
Ligue des Champions Groupe 5 »
Mar 21 Nov
18:00 terminé
Spartak Moskva
1 - 1
Maribor INFO
Mar 21 Nov
20:45
Sevilla
20:45
Liverpool
Ligue des Champions Groupe 6 »
Mar 21 Nov
20:45
Man. City
20:45
Feyenoord
Mar 21 Nov
20:45
Napoli
20:45
Shakhtar Donetsk
Ligue des Champions Groupe 7 »
Mar 21 Nov
18:00 terminé
Beşiktaş
1 - 1
Porto INFO
Mar 21 Nov
20:45
Monaco
20:45
RB Leipzig
Ligue des Champions Groupe 8 »
Mar 21 Nov
20:45
APOEL
20:45
Real Madrid
Mar 21 Nov
20:45
B. Dortmund
20:45
Tottenham Hotspur
Primera Division »
Mar 21 Nov
01:30 terminé
CA Huracán
1 - 0
Vélez Sarsfield INFO
Uefa Youth League »
Mar 21 Nov
16:00 terminé
Ajax Sub 19
0 - 2
Legia Warszawa Sub-19 INFO
Mar 21 Nov
17:00 terminé
Nitra Sub 19
3 - 0
Shakhtyor Soligorsk Sub 19 INFO
Mar 21 Nov
18:00 terminé
Salzburg Sub-19
2 - 0
Sparta Praha Sub 19 INFO
Uefa Youth League Groupe 5 »
Mar 21 Nov
12:00 terminé
Spartak Moskva Su.
5 - 0
Maribor U19 INFO
Mar 21 Nov
16:00 terminé
Sevilla Sub-19
0 - 4
Liverpool U19 INFO
Uefa Youth League Groupe 6 »
Mar 21 Nov
15:45 terminé
Man. City Sub 19
0 - 0
Feyenoord Sub 19 INFO
Mar 21 Nov
14:00 terminé
Naples U19
1 - 2
Shakhtar Donetsk U19 INFO
Uefa Youth League Groupe 7 »
Mar 21 Nov
12:00 terminé
Beşiktaş Sub-19
0 - 1
Porto U19 INFO
Mar 21 Nov
15:00 terminé
Monaco Sub 19
2 - 2
RB Leipzig Sub 19 INFO
Uefa Youth League Groupe 8 »
Mar 21 Nov
15:00 terminé
APOEL U19
0 - 3
Real Madrid U19 INFO
Mar 21 Nov
14:00 terminé
Borussia Dortmund
1 - 3
Tottenham Sub 19 INFO
Championship »
Mar 21 Nov
20:45
Aston Villa
20:45
Sunderland
Mar 21 Nov
20:45
Barnsley
20:45
Cardiff City
Mar 21 Nov
20:45
Brentford
20:45
Burton Albion
Mar 21 Nov
20:45
Bristol City
20:45
Preston North End
Mar 21 Nov
20:45
Derby County
20:45
Queens Park Rangers
Mar 21 Nov
20:45
Millwall
20:45
Hull City
Mar 21 Nov
20:45
Nottingham Forest
20:45
Norwich City
Mar 21 Nov
20:45
Sheffield United
20:45
Fulham
Mar 21 Nov
21:00
Bolton Wanderers
21:00
Reading
Amicaux »
Mar 21 Nov
18:30 terminé
Ajax
2 - 1
Borussia Monchengladbach INFO
Mar 21 Nov
11:30 terminé
NK Slaven Belupo
5 - 3
NK Radnik Sesvete INFO
Mar 21 Nov
13:00 terminé
Wisla Kraków
2 - 3
Puszcza Niepolomice INFO
Copa Escocia »
Mar 21 Nov
20:45
Queen South
20:45
Montrose
Serie B Brazil »
League One »
Primera Nacional B »
Mar 21 Nov
00:30 terminé
Dep. Santamarina
1 - 0
Villa Dálmine INFO
Mar 21 Nov
01:05 terminé
JU Gualeguaychu
1 - 0
Deportivo Morón INFO
League Two »
Copa Lega Pro »
Mar 21 Nov
20:30
Calcio Padova 1910
20:30
Triestina
Mar 21 Nov
14:30 terminé
Paganese
1 - 0
Juve Stabia INFO
Mar 21 Nov
16:30 terminé
Lecce
2 - 1
Bisceglie INFO
Mar 21 Nov
14:30 terminé
Matera
3 - 2
Reggina INFO
Mar 21 Nov
14:30 terminé
Trapani
(4)0-0(2)
Siracusa INFO
PSL »
Mar 21 Nov
18:30 terminé
Orlando Pirates
0 - 0
Golden Arrows INFO
Mar 21 Nov
18:30 En cours 90'
Bidvest Wits
0 - 2
Mamelodi Sundowns
Segunda División México Groupe 1 »
First Division »
Conference »
Mar 21 Nov
20:45
Bromley
20:45
Aldershot Town
Mar 21 Nov
20:45
Dagenham Redbridge
20:45
Dover Athletic
Mar 21 Nov
20:45
Eastleigh
20:45
Maidenhead United
Mar 21 Nov
20:45
Gateshead
20:45
Barrow
Mar 21 Nov
20:45
Hartlepool United
20:45
FC Halifax Town
Mar 21 Nov
20:45
Leyton Orient
20:45
Chester
Mar 21 Nov
20:45
Macclesfield Town
20:45
Tranmere Rovers
Mar 21 Nov
20:45
Maidstone United
20:45
Boreham Wood
Mar 21 Nov
20:45
Sutton United
20:45
Torquay United
Mar 21 Nov
20:45
Woking
20:45
Ebbsfleet United
Mar 21 Nov
20:45
Fylde
20:45
Guiseley
Mar 21 Nov
20:45
Wrexham
20:45
Solihull Moors
Conference South »
Mar 21 Nov
20:45
Bognor Regis Town
20:45
Oxford City
Mar 21 Nov
20:45
Braintree Town
20:45
Truro City
Mar 21 Nov
20:45
East Thurrock Uni.
20:45
Gloucester City
Mar 21 Nov
20:45
Havant
20:45
Chelmsford City
Mar 21 Nov
20:45
Dartford
20:45
Wealdstone
Conference North »
Primera B Metropolitana »
Mar 21 Nov
21:00
Barracas Central
21:00
Tristán Suárez
Mar 21 Nov
21:00
Fénix Bs As
21:00
Atlanta
Serie D Groupe 7 »
Mar 21 Nov
14:30 terminé
Ostia Mare Lidoca.
2 - 1
Lanusei INFO
Non League Premier Groupe 1 »
Non League Premier Groupe 3 »
Mar 21 Nov
16:00 En cours 45'
Hereford
0 - 0
St Ives Town

Follow BeSoccer on Facebook