Premier League
Sam 16 Déc
Aberdeen
4-1
Hibernian FC
Dundee
3-0
Partick Thistle
Hamilton
3-2
Ross County FC
Kilmarnock
1-0
Motherwell
Rangers FC
1-3
St. Johnstone
Dim 17 Déc
Heart Midlothian
4-0
Celtic
Equipe / Points
1 Celtic CEL 41
2 Aberdeen ABE 39
3 Rangers FC GLA 36
4 Hibernian FC HIB 30
5 Heart of Midlothian HOM 27
6 St. Johnstone STJ 24
 
7 Motherwell MHE 23
8 Kilmarnock KIL 22
9 Hamilton Academical HAM 20
10 Dundee DUN 18
11 Ross County FC ROS 16
12 Partick Thistle FC PAR 14
First Division
Sam 16 Déc
St. Mirren
1-0
Dunfermline
Inverness CT
1-0
Dumbarton
Queen South
16:00
Dundee United
Livingston FC
16:00
Greenock Morton
Falkirk
16:00
Brechin City
Equipe / Points
1 St. Mirren STM 35
2 Dundee United DUN 33
3 Queen of the South QOS 26
4 Livingston FC LIV 26
5 Dunfermline Athletic FC DUN 23
 
6 Greenock Morton FC GRE 23
7 Inverness CT ICT 20
8 Dumbarton DUM 18
9 Falkirk FAL 10
10 Brechin City BRE 3
Second Division
Sam 16 Déc
Raith Rovers FC
16:00
Albion Rovers
Alloa Athletic
16:00
Arbroath
Stranraer
3-0
Forfar Athletic
East Fife
1-4
Ayr United
Queen's Park FC
1-1
Airdrieonians
Equipe / Points
1 Ayr United THE 41
2 Raith Rovers FC RAI 34
3 Stranraer STR 26
4 Alloa Athletic ALL 24
5 Arbroath ARB 23
 
6 East Fife EAS 22
7 Airdrieonians AIR 20
8 Albion Rovers THE 17
9 Forfar Athletic FOR 12
10 Queen's Park FC THE 12
Third Division
Sam 16 Déc
Annan Athletic
1-1
Stirling Albion
Montrose
3-0
Elgin City
Cowdenbeath
16:00
Clyde
Berwick Rangers
16:00
Peterhead
Edinburgh City
1-2
Stenhousemuir
Equipe / Points
1 Montrose THE 34
2 Peterhead THE 28
3 Stirling Albion STI 27
4 Stenhousemuir STE 26
5 Elgin City THE 24
 
6 Annan Athletic BLA 23
7 Berwick Rangers THE 20
8 Clyde THE 12
9 Edinburgh City EDI 9
10 Cowdenbeath CWB 7
Liga Lowland Escocia
Sam 09 Déc
Spartans
2-1
Selkirk
Stirling
3-1
Civil Service Str.
Ven 15 Déc
Stirling
1-3
Spartans
Sam 16 Déc
Vale of Leithen
15:00
Edusport Academy
Whitehill Welfare
15:00
Hawick Royal Albe.
Cumbernauld Colts
16:00
Gretna 2008
East Stirlingshire
1-1
East Kilbride
Edinburgh
16:00
BSC Glasgow
Equipe / Points
1 BSC Glasgow BSC 39
2 Spartans SPA 37
3 East Kilbride EAS 37
4 Cumbernauld Colts CUM 29
5 East Stirlingshire THE 28
6 Selkirk SEL 27
7 Gretna 2008 GRE 26
8 Stirling University STI 23
 
9 AFC Edinburgh University AFC 21
10 Gala Fairydean Rovers GAL 21
11 Civil Service Strollers CIV 19
12 Edusport Academy EDA 19
13 Whitehill Welfare WHI 19
14 Vale of Leithen VAL 13
15 Dalbeattie Star DAL 11
16 Hawick Royal Albert HAW 0
Groupe 1
Dim 10 Déc
Clyde Sub 20
14:00
East Kilbride
Lun 11 Déc
Airdrieonians
20:30
Queen's Park
Ayr United Sub 20
21:00
Queen South
Mer 13 Déc
Stranraer Sub 20
3-2
Greenock Morton
Equipe / Points
1 Airdrieonians Sub 20 AIR 34
2 Stranraer Sub 20 STU 27
3 Queen's Park Sub 20 QPA 26
4 Ayr United Sub 20 AYR 20
5 Queen of the South Sub 20 QSO 20
 
6 Greenock Morton Sub 20 GRE 19
7 East Kilbride Sub 20 KIL 16
8 Clyde Sub 20 CLY 6
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 1
Groupe 2
Mar 05 Déc
Livingston Sub 20
2-4
Alloa Athletic
Mer 06 Déc
Berwick Rangers
20:45
Cowdenbeath
Mar 19 Déc
Raith Rovers
20:30
Stirling Albion
Equipe / Points
1 Raith Rovers Sub 20 RRO 22
2 Forfar Athletic Sub 20 FOR 19
3 Livingston Sub 20 LIV 18
4 Berwick Rangers Sub 20 BER 15
 
5 Stirling Albion Sub 20 STA 13
6 Alloa Athletic Sub 20 ALL 11
7 Cowdenbeath Sub 20 COW 4
Premier League »
Lun 18 Déc
21:00
Everton
21:00
Swansea City
LaLiga Santander »
Dim 17 Déc
Reporté
Leganés
-
Real Madrid
Lun 18 Déc
21:00
Málaga
21:00
Real Betis
Liga NOS »
Lun 18 Déc
20:00
Moreirense
20:00
Vitória Guimarães
Lun 18 Déc
22:00
Porto
22:00
Marítimo
Clausura Playoffs »
Lun 18 Déc
01:00
Santa Fe
01:00
Millonarios
Super League »
Lun 18 Déc
18:30
Levadiakos
18:30
Panionios
Süper Lig »
Lun 18 Déc
18:00
Goztepe
18:00
Konyaspor
Lun 18 Déc
18:00
Fenerbahçe
18:00
Karabukspor
Clausura Uruguay Groupe 3 »
Lun 18 Déc
00:00 En cours 30'
El Tanque Sisley
0 - 0
Sud América
2. Liga »
Lun 18 Déc
20:30
FC St. Pauli
20:30
Bochum
Liga 1 »
Ligue 2 »
Lun 18 Déc
20:45
Lens
20:45
Tours
Ekstraklasa »
Lega Pro 1 Groupe 1 »
Lun 18 Déc
20:45
Livorno
20:45
Piacenza
1. Lig »
Lun 18 Déc
16:00
Adanaspor
16:00
Istanbulspor AS
Non League Premier Groupe 3 »
Lun 18 Déc
20:45
Dorchester Town
20:45
Farnborough
Liga A1 »
GNEF 1 »
Lun 18 Déc
16:00 Reporté
Wydad Casablanca
16:00
Ittihad Tanger
1 Divison Cyprus »
Lun 18 Déc
18:00
Alki Oroklini
18:00
Paphos
Premier League »
Lun 18 Déc
16:00
Al Nasr
16:00
Al-Masry
Lun 18 Déc
18:30
El Dakhleya
18:30
ENPPI
3. Lig Groupe 3 »
Lun 18 Déc
11:00
Elazig
11:00
Kizilcabolukspor
Liga Leumit »
1ère Division »
Lun 18 Déc
Empire
-
Parham
I League »
Lun 18 Déc
09:30
Aizawl
09:30
Shillong Lajong
Lun 18 Déc
15:30
Minerva
15:30
Pailan Arrows
Premier League »
Lun 18 Déc
19:00
Gzira United
19:00
Lija
Liga Reservas Belga »
Copa Irán »
Lun 18 Déc
13:50
FC Esteghlal
13:50
Iranjavan Bushehr
Lun 18 Déc
11:15
Khouneh
11:15
Gostaresh Foulad
Tercera Israel Groupe 1 »

Follow BeSoccer on Facebook