We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. En savoir plus. Plus d'info et modification des paramètres Accepter
Allsvenskan
Ven 11 Août
Malmö
6-0
Kalmar
Sam 12 Août
Halmstads
0-3
Sirius
Dim 13 Août
Hammarby IF
2-2
Östersunds FK
AIK Solna
1-1
AFC Eskilstuna
Jönköpings
1-2
Orebro SK
Norrköping
0-1
Djurgårdens
Lun 14 Août
Häcken
2-0
GIF Sundsvall
Elfsborg
1-2
IFK Göteborg
Equipe / Points
1 Malmö MFF 46
2 Djurgårdens DJU 33
3 Sirius SIR 33
4 AIK Solna AIK 32
5 Häcken HÄC 31
6 Norrköping NOR 30
7 Östersunds FK OST 29
8 IFK Göteborg GÖT 28
 
9 Orebro SK ORE 27
10 Elfsborg ELF 26
11 Hammarby IF HIF 25
12 Jönköpings Södra JON 18
13 Kalmar KAL 17
14 GIF Sundsvall GIF 16
15 Halmstads HAL 13
16 AFC Eskilstuna AFC 8
Superettan
Sam 12 Août
Osters IF
1-1
Gefle
GAIS
2-1
Syrianska FC
Dim 13 Août
Varberg
1-1
Brommapojkarna
Varnamo
1-1
Dalkurd FF
Lun 14 Août
Åtvidabergs
0-0
Örgryte
IK Frej
4-0
Helsingborgs
Mar 15 Août
Trelleborgs FF
5-1
Norrby
Degerfors
1-1
Falkenbergs
Equipe / Points
1 Brommapojkarna BRO 44
2 Dalkurd FF DAL 40
3 Trelleborgs FF TRE 32
4 Osters IF OIF 32
5 Falkenbergs FAL 31
6 Helsingborgs HEL 31
7 Degerfors DEG 26
8 Örgryte ORG 25
 
9 Varnamo IFK 23
10 GAIS GAI 23
11 Varberg VAR 21
12 Norrby NOR 21
13 Åtvidabergs ATV 20
14 Syrianska FC SYR 18
15 IK Frej IKF 16
16 Gefle GEF 16
Groupe 1
Sam 19 Août
Sandvikens IF
15:00
Enskede
Akropolis
16:00
Assyriska
Vasalunds IF
16:00
Carlstad United
Dim 20 Août
Sollentuna
16:00
IK Brage
Västerås SK
16:00
Arameiska
Team Thoren
16:45
Nykoping
Lun 21 Août
IFK Luleå
19:00
Umeå
Equipe / Points
1 IK Brage IKB 38
2 Umeå UME 30
3 Akropolis AKR 25
4 Västerås SK VAS 24
5 Arameiska / Syrianska ASI 20
6 Vasalunds IF VAS 19
7 Assyriska ASS 19
 
8 Team Thoren THO 18
9 Sollentuna SOL 18
10 Carlstad United CAR 17
11 Sandvikens IF SAN 15
12 Nykoping NYK 12
13 IFK Luleå IFK 11
14 Enskede ENS 10
Groupe 2
Ven 18 Août
Karlskrona
19:00
Kristianstad FF
Sam 19 Août
Oskarshamns AIK
14:00
Ängelholm
Skovde AIK
15:00
Rosengård
Qviding FIF
15:00
Mjällby
Utsiktens BK
16:00
Ljungskile
Dim 20 Août
Landskrona
16:00
Husqvarna
Lun 21 Août
IK Oddevold
19:00
Assyriska BK
Equipe / Points
1 Landskrona LAN 33
2 Mjällby MJÄ 30
3 Utsiktens BK UTS 28
4 Ljungskile LJU 24
5 Oskarshamns AIK OSK 23
6 Karlskrona KAR 20
7 Ängelholm ANG 20
 
8 Kristianstad FF KRI 17
9 Husqvarna HFF 17
10 Qviding FIF QVI 17
11 Skovde AIK SKO 14
12 IK Oddevold IKO 13
13 Assyriska BK ASS 11
14 Rosengård ROS 5
Groupe 1
Ven 18 Août
Trollhattan FC
19:30
FBK Karlstad
Sam 19 Août
Vänersborgs FK
15:00
Lerum
Gauthiod
15:00
Skoftebyn
Nordvärmland
16:00
Vänersborgs IF
Karlstad BK
16:00
Lidköping
Vårgårda
16:00
Stenungsund
Mar 22 Août
Uddevalla
19:00
Grebbestad
Equipe / Points
1 Grebbestad GRE 40
2 Karlstad BK KAR 37
3 Trollhattan FC TRO 35
4 Gauthiod GAU 34
5 Vänersborgs FK VFK 29
6 Uddevalla UDD 29
7 Vårgårda VAG 26
 
8 Stenungsund STE 21
9 FBK Karlstad FBK 21
10 Nordvärmland NOR 17
11 Skoftebyn SKO 16
12 Vänersborgs IF VAN 12
13 Lidköping LID 11
14 Lerum LIS 6
Groupe 2
Sam 19 Août
Karlberg
14:00
BK Forward
Skiljebo
14:00
Sundbyberg
Norrtälje
15:00
Strömsberg
Gamla Upsala
17:00
Aspudden-Tellus
Dim 20 Août
Habo
16:00
Syrianska IF
Gute
16:30
Karlslund
Lidingö
17:00
Eskilstuna City
Equipe / Points
1 Karlslund KAR 43
2 BK Forward BKF 41
3 Skiljebo SKI 35
4 Gute GUT 34
5 Karlberg KAL 31
6 Eskilstuna City ESK 24
7 Lidingö LID 24
 
8 Aspudden-Tellus ASP 21
9 Gamla Upsala GAM 18
10 Norrtälje NOR 16
11 Strömsberg STR 15
12 Habo HAB 12
13 Sundbyberg SUN 12
14 Syrianska IF SYR 7
Groupe 3
Ven 18 Août
Härnösand
19:30
Söderhamn
Sam 19 Août
IFK Östersund
12:00
Morön
IFK Timra
14:00
Valbo
Gällivare
16:00
Anundsjö
Dim 20 Août
Bollnas
13:00
Piteå
Hudiksvall
14:00
Täfteå
Skellefteå
15:00
Boden
Equipe / Points
1 Skellefteå SKE 38
2 Hudiksvall HUD 36
3 Piteå PIT 34
4 IFK Timra IFK 32
5 Boden BOD 26
6 Valbo VAL 23
7 Härnösand HAR 22
 
8 Morön MOR 21
9 IFK Östersund OST 21
10 Bollnas BGF 19
11 Täfteå TAF 14
12 Anundsjö ANU 12
13 Gällivare Malmbergets GAL 11
14 Söderhamn SOD 11
Groupe 4
Ven 18 Août
Motala
19:00
Sylvia
Huddinge
19:30
Boo FK
Sam 19 Août
Haninge
14:00
Linköping City
Assyriska IF
15:00
Värmdö
Kumla
16:00
Värmbols
Sleipner
16:00
Örebro Syrianska
Dim 20 Août
Södertälje
15:00
Rynninge
Equipe / Points
1 Linköping City LIN 40
2 Sleipner SLE 38
3 Rynninge RYN 37
4 Haninge HAN 29
5 Värmdö VAR 27
6 Motala MOT 26
7 Södertälje SOD 24
 
8 Sylvia SYL 24
9 Örebro Syrianska ORE 20
10 Värmbols VAR 18
11 Boo FK BFF 16
12 Assyriska IF ASS 15
13 Kumla KUM 10
14 Huddinge HUD 9
Groupe 5
Ven 18 Août
Ullared
19:00
Assyriska Turab
Sam 19 Août
Lindome
13:00
Hittarp
Sävedalen
13:30
Halmia
Tenhult
14:00
Vinbergs
Höganäs
15:00
Eskilsminne
Dalstorps
15:00
Torslanda IK
Varbergs GIF
15:00
Tvååker
Equipe / Points
1 Sävedalen SAV 36
2 Dalstorps DAL 35
3 Tvååker TVA 34
4 Eskilsminne ESK 30
5 Vinbergs VIN 28
6 Hittarp HIT 27
7 Torslanda IK TIK 23
 
8 Lindome LIN 22
9 Halmia ISH 20
10 Assyriska Turab AST 18
11 Höganäs HGA 17
12 Ullared ULL 15
13 Varbergs GIF VAR 15
14 Tenhult TEN 15
Groupe 6
Ven 18 Août
Lindsdal
19:00
IFK Hässleholm
Hässleholms IF
19:30
Kvarnby
Sam 19 Août
Vimmerby
14:00
Lund
Torns
14:00
Berga
Prespa Birlik
14:00
Räppe
Dim 20 Août
Österlen
14:00
Asarum
Nybro
15:00
IFK Malmö
Equipe / Points
1 Torns TOR 38
2 Hässleholms IF HAS 35
3 Berga BER 34
4 Prespa Birlik PRE 31
5 Lund LBK 30
6 Österlen OST 24
7 IFK Malmö MAL 24
 
8 Räppe RAP 22
9 Lindsdal LIN 20
10 Kvarnby KVA 19
11 Asarum ASA 17
12 Nybro NYB 16
13 Vimmerby VIM 13
14 IFK Hässleholm IFK 8
Q. Europa League Groupe 4 »
Jeu 17 Août
20:30
Panathinaikos
20:30
Athletic
Jeu 17 Août
20:45
Milan
20:45
Šhkëndija 79
Jeu 17 Août
19:00
Apollon Limassol
19:00
Midtjylland
Jeu 17 Août
20:45
Osijek
20:45
Austria Wien
Jeu 17 Août
19:45
FH Hafnarfjordur
19:45
Sporting Braga
Jeu 17 Août
21:05
Everton
21:05
Hajduk Split
Jeu 17 Août
20:45
Club Brugge
20:45
AEK Athens
Jeu 17 Août
21:30
Marítimo
21:30
Dinamo Kiev
Jeu 17 Août
20:45
Viitorul
20:45
Salzburg
Jeu 17 Août
20:45
Domžale
20:45
Olympique Marseille
Jeu 17 Août
20:00
Vardar Skopje
20:00
Fenerbahçe
Jeu 17 Août
20:45
Ajax
20:45
Rosenborg BK
Jeu 17 Août
21:00
Partizan Beograd
21:00
Videoton
Jeu 17 Août
20:30
Rheindorf Altach
20:30
Maccabi Tel Aviv
Jeu 17 Août
19:00
BATE Borisov
19:00
Oleksandria
Jeu 17 Août
19:00
Dinamo Zagreb
19:00
Skënderbeu Korçë
Jeu 17 Août
20:15
Viktoria Plzeň
20:15
AEK Larnaca
Jeu 17 Août
20:30
Ludogorets
20:30
Sūduva
Jeu 17 Août
20:00
PAOK
20:00
Östersunds FK
Jeu 17 Août
19:00
FK Krasnodar
19:00
Crvena Zvezda
Jeu 17 Août
20:45
Legia Warszawa
20:45
Sheriff
Primera B »
Jeu 17 Août
03:00
Deportivo Cali
03:00
Independiente Medellin
Jeu 17 Août
01:00 En cours 26'
Patriotas Boyacá
0 - 0
Santa Fe
Jeu 17 Août
22:15
Atlético Huila
22:15
Junior
Jeu 17 Août
03:10
At. Nacional
03:10
América de Cali
Copa do Brasil »
Jeu 17 Août
02:45
Botafogo
02:45
Flamengo
Jeu 17 Août
02:45
Grêmio Porto Ale.
02:45
Cruzeiro Belo Horizonte
Copa MX Apertura Groupe 1 »
Jeu 17 Août
02:00
Dorados
02:00
Toluca
Copa MX Apertura Groupe 3 »
Jeu 17 Août
03:30
UAEM Potros
03:30
América
Copa MX Apertura Groupe 6 »
Jeu 17 Août
02:06
León
02:06
Veracruz
Copa MX Apertura Groupe 9 »
Jeu 17 Août
02:00
Necaxa
02:00
Mineros de Zacatecas
Copa Argentina »
Jeu 17 Août
02:10
Lanús
02:10
Unión Santa Fe
Amicaux »
Liga CONCACAF »
Jeu 17 Août
04:00
CD Águila
04:00
Árabe Unido
NB I »
LFPB - Clausura »
Jeu 17 Août
02:30
Blooming
02:30
The Strongest
Jeu 17 Août
02:00
Bolívar
02:00
Oriente Petrolero
Jeu 17 Août
00:30 terminé
Universitario
0 - 0
Guabirá Santa Cruz INFO
NASL - USA - Otoño »
Jeu 17 Août
01:10 En cours 18'
Jacksonville
0 - 0
Puerto Rico FC
A Lyga »
Jeu 17 Août
17:00
Kauno Žalgiris
17:00
Stumbras
Torneo Transición Segunda Chile »
Regionalliga Groupe 1 »
Jeu 17 Août
19:00
1860 München
19:00
Illertissen
Clausura Venezuela »
Jeu 17 Août
01:15 En cours 6'
Caracas
0 - 0
Metropolitanos
Jeu 17 Août
01:00 En cours 19'
Mineros Guayana
0 - 0
Monagas
Jeu 17 Août
01:30
Dep. Táchira
01:30
Trujillanos
Jeu 17 Août
01:00 En cours 18'
Estudiantes
0 - 0
Zamora FC
USL Pro - USA »
Jeu 17 Août
01:10 En cours 16'
Charlotte
0 - 0
Bethlehem Steel
Jeu 17 Août
01:30
Orlando City II
01:30
Ottawa Fury
1. Division »
Jeu 17 Août
19:00
Ull Kisa
19:00
IK Start Kristiansand
2. Division Groupe 3 »
Jeu 17 Août
12:00
Ural II
12:00
Volga Ulyanovsk
Première Division »
Jeu 17 Août
18:20
Al Raed
18:20
Al Faisaly
Jeu 17 Août
19:50
Al Ahli Jeddah
19:50
Al Fateh FC
Copa Letonia Transición »
Jeu 17 Août
18:00
FK Spartaks
18:00
FS Metta/LU
S-League »
Jeu 17 Août
13:30
Balestier Khalsa
13:30
Warriors
1. Lyga »
Jeu 17 Août
17:30
Žalgiris 2
17:30
Vilniaus Vytis
Esiliiga »
Kakkonen Groupe 3 »
Jeu 17 Août
17:30
JS Hercules
17:30
TP-47
Jeu 17 Août
17:30
PK-37
17:30
KuFu-98
Apertura Primera División Nicaragua »
Jeu 17 Août
03:00
Real Estelí
03:00
Juventus Managua
Jeu 17 Août
00:30 Mi-temps
Managua
0 - 0
UNAN Managua
Cuarta Noruega Groupe 2 »
Jeu 17 Août
19:00
Raufoss II
19:00
FC Lyn Oslo
Cuarta Noruega Groupe 4 »
Jeu 17 Août
14:30
Haugesund II
14:30
SK Herd
1. Deild »
Jeu 17 Août
20:30
Selfoss
20:30
Leiknir Reykjavik
Copa Paulista »
Jeu 17 Août
01:00
Penapolense
01:00
Ferroviária

Follow BeSoccer on Facebook