Superliga Albanie
Sam 24 Fév
Kukësi
1-0
Laçi
Lushnja
2-3
Kamza
Luftëtari
0-0
Vllaznia Shkodër
Skënderbeu
1-0
Partizani Tirana
Teuta Durrës
0-0
Flamurtari Vlorë
Equipe / Points
1 Skënderbeu Korçë KFS 49
2 Flamurtari Vlorë FLA 36
3 Kukësi KUK 35
4 Kamza KAM 32
5 Laçi LAÇ 30
 
6 Luftëtari Gjirokastër LUF 28
7 Partizani Tirana PAR 28
8 Vllaznia Shkodër VLZ 22
9 Teuta Durrës TEU 18
10 Lushnja LUS 10
1ère Division Albanie
Sam 24 Fév
Korabi Peshkopi
1-0
Besëlidhja Lezhë
Apolonia Fier
0-0
KF Tirana
Shenkolli
3-0
Tomori Berat
Iliria
3-2
Turbina Cërrik
Pogradeci
3-0
Shkumbini Peqin
Egnatia
1-0
Burreli
Kastrioti Krujë
0-1
Besa Kavajë
Dim 25 Fév
Dinamo Tirana
2-1
Tërbuni Pukë
Vllaznia Shkodër
1-0
Erzeni Shijak
Naftëtari
1-2
Bylis Ballsh
Equipe / Points
2 Kastrioti Krujë KRU 41
5 Egnatia Rrogozhinë EGN 29
7 Erzeni Shijak ERZ 26
9 Dinamo Tirana DIN 24
11 Korabi Peshkopi KOR 23
13 Besëlidhja Lezhë BES 21
14 Vllaznia Shkodër II SHK 19
15 Besa Kavajë BES 18
16 Tërbuni Pukë TER 17
17 Burreli BUR 16
 
1 KF Tirana TIR 42
3 Bylis Ballsh BYL 40
4 Apolonia Fier APO 30
6 Pogradeci POG 27
8 Iliria Fushë-Krujë ILI 25
10 Tomori Berat TOM 23
12 Shenkolli SHE 23
18 Turbina Cërrik TUR 12
19 Shkumbini Peqin SHK 12
20 Naftëtari Kuçovë NAF 8
Groupe 1
Dim 25 Fév
Kukësi II
14:00
Ada Velipojë
Partizani Tirana
1-1
Spartaku Tiranë
Klosi
3-1
Sopoti Librazhd
Tirana II
1-3
Vora
Gramshi
0-1
Veleçiku Koplik
Internacional
14:00
Mamurrasi
Luzi 2008
5-1
Kevitan
Equipe / Points
1 Vora VOR 37
2 Veleçiku Koplik VEL 34
3 Klosi KFF 28
4 Luzi 2008 LUZ 23
5 Partizani Tirana II PTI 23
6 Spartaku Tiranë KST 20
7 Tirana II TIR 17
 
8 Gramshi GRA 17
9 Internacional Tirana TIR 16
10 Ada Velipojë ADA 15
11 Kukësi II KUK 9
12 Kevitan KEV 8
13 Sopoti Librazhd SOP 6
14 Mamurrasi MAM 0
Groupe 2
Dim 25 Fév
Këlcyra
3-1
Domosdova Prrenjas
Tepelena
0-2
Maliqi
Devolli
3-1
Përmeti
Elbasani
3-1
Albpetrol Patos
Gramozi Ersekë
0-0
Butrinti Sarandë
Oriku
1-0
Skrapari
Memaliaj
0-0
Delvina
Equipe / Points
1 Elbasani ELB 37
2 Oriku ORI 35
3 Albpetrol Patos ALB 32
4 Devolli DEV 31
5 Butrinti Sarandë BUT 27
6 Delvina DEL 25
7 Maliqi MAL 23
 
8 Këlcyra KEL 19
9 Tepelena TEP 16
10 Domosdova Prrenjas DOM 13
11 Memaliaj MEM 13
12 Gramozi Ersekë GRA 12
13 Skrapari SKR 10
14 Përmeti PER 9
LaLiga Santander »
Lun 26 Fév
21:00
Levante
21:00
Real Betis
Serie A »
Lun 26 Fév
20:45
Cagliari
20:45
Napoli
Bundesliga »
Lun 26 Fév
20:30
B. Dortmund
20:30
FC Augsburg
Primera Division »
Clausura México »
Lun 26 Fév
01:00 En cours 62'
Santos Laguna
1 - 0
Cruz Azul
Liga NOS »
Lun 26 Fév
22:00
Sporting CP
22:00
Moreirense
Lun 26 Fév
20:00
Sporting Braga
20:00
Tondela
Segunda División »
Lun 26 Fév
20:00
Tenerife
20:00
Lugo
Super League »
Lun 26 Fév
18:30
Atromitos
18:30
AEK Athens
Süper Lig »
Lun 26 Fév
18:00
İstanbul
18:00
Genclerbirligi SK
Amicaux internationaux »
Lun 26 Fév
17:30
Arabie Saoudite
17:30
Moldavie
Paulista A1 »
Lun 26 Fév
21:30
Ituano
21:30
RB Brasil
Serie B »
Lun 26 Fév
20:30
Salernitana
20:30
Parma
Primera A »
Lun 26 Fév
02:00 En cours 22'
Junior
0 - 0
Boyacá Chicó
Lun 26 Fév
00:00 terminé
Deportes Tolima
0 - 1
Atlético Bucaramanga INFO
Liga 1 »
Lun 26 Fév
16:30
Concordia Chiajna
16:30
Voluntari
Ligue 2 »
Lun 26 Fév
20:45
Nancy
20:45
Lorient
Czech Liga »
Copa Suecia Groupe 5 »
Lun 26 Fév
19:00
Åtvidabergs
19:00
Östersunds FK
Supercopa China »
Lun 26 Fév
12:35
Guangzhou
12:35
Shanghai Shenhua
Segunda División B Groupe 4 »
Lun 26 Fév
17:00
Las Palmas At.
17:00
Granada B FICHE
Primera Nacional B »
Lun 26 Fév
01:30
Gimnasia Jujuy
01:30
Argentino Agropecuario
Lun 26 Fév
21:00
Dep. Riestra
21:00
Instituto
Lun 26 Fév
02:00 En cours 25'
Atlético Mitre
0 - 1
All Boys
A PFG »
Lun 26 Fév
16:30
Botev Plovdiv
16:30
Ludogorets
HNL »
Lun 26 Fév
16:00
Inter Zapresic
16:00
Istra 1961
Superliga »
Lun 26 Fév
19:00
SonderjyskE
19:00
Silkeborg IF
Lega Pro 1 Groupe 2 »
Lun 26 Fév
20:45
Ravenna Calcio
20:45
Pordenone
Eerste Divisie »
Lun 26 Fév
20:00
Jong Utrecht
20:00
Jong Ajax
Lun 26 Fév
20:00
AZ II
20:00
Jong PSV
Primera B Colombia »
Lun 26 Fév
20:00
Bogotá
20:00
Barranquilla
Lun 26 Fév
00:00 terminé
Real Santander
1 - 0
Orsomarso SC INFO
Super Liga »
Lun 26 Fév
15:30
Ruzomberok
15:30
Nitra
1. Lig »
Lun 26 Fév
16:00
Erzurumspor
16:00
Adanaspor
Lun 26 Fév
16:00
Altinordu
16:00
Boluspor
Football League »
Lun 26 Fév
14:00
Karaiskakis
14:00
Kissamikos
Lun 26 Fév
14:00
Kallithea
14:00
Ergotelis
Copa Finlandia Transición »
Lun 26 Fév
16:30
Ekenäs IF
16:30
Honka Akatemia
Serie D Groupe 4 »
Lun 26 Fév
14:30
Sansepolcro Calcio
14:30
Lentigione

Follow BeSoccer on Facebook