noscript image
Bundesliga
Dim 17 Mar
Sturm Graz Sturm Graz
1-0
Austria Wien Austria Wien
Rapid Wien Rapid Wien
2-2
Hartberg Hartberg
Rheindorf Altach Rheindorf Altach
1-2
LASK Linz LASK Linz
Wolfsberger AC Wolfsberger AC
2-2
Admira Wacker Mödling Admira Wacker Mö.
St. Polten St. Polten
0-1
Mattersburg Mattersburg
Wacker Innsbruck Wacker Innsbruck
0-2
Salzburg Salzburg
Equipe / Points
1 Salzburg RBS 55
2 LASK Linz LAS 46
3 Sturm Graz STR 31
4 Wolfsberger AC WOL 30
5 Austria Wien AUS 30
6 St. Polten SKN 30
 
7 Mattersburg MAT 29
8 Rapid Wien RAP 27
9 Hartberg HAR 26
10 Admira Wacker Mödling AWM 21
11 Rheindorf Altach ALT 18
12 Wacker Innsbruck WIN 17
1ère Division
Ven 29 Mar
Kapfenberger SV Kapfenberger SV
19:10
Liefering Liefering
Blau-Weiß Linz Blau-Weiß Linz
19:10
Wattens Wattens
SV Lafnitz SV Lafnitz
19:10
Austria Wien II Austria Wien II
SK Austria Klagenfurt Austria Klagenfurt
19:10
FC Juniors OÖ FC Juniors OÖ
Vorwarts Steyr Vorwarts Steyr
19:10
Horn Horn
Sam 30 Mar
Wiener Neustadt Wiener Neustadt
14:30
FC Wacker Innsbruck II Wacker Innsbruck
Austria Lustenau Austria Lustenau
16:30
Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC
Dim 31 Mar
Ried Ried
10:30
Amstetten Amstetten
Equipe / Points
1 Wattens WAT 39
2 Ried RIE 36
3 Wiener Neustadt WIE 32
4 Blau-Weiß Linz FCB 31
5 Kapfenberger SV KAP 28
6 Austria Lustenau SCA 27
7 FC Wacker Innsbruck II FCW 26
8 FC Juniors OÖ LJU 26
 
9 Floridsdorfer AC FAC 26
10 Liefering FCL 24
11 SV Lafnitz SVL 23
12 Austria Wien II AUS 22
13 SK Austria Klagenfurt SKA 21
14 Amstetten AMS 20
15 Horn SVH 16
16 Vorwarts Steyr VOR 16
Groupe 1
Sam 23 Mar
Wals-Grünau Wals-Grünau
0-2
Grödig Grödig
Hohenems Hohenems
0-4
Wörgl Wörgl
Anif / Salzburg II Anif Salzburg
1-3
Kufstein Kufstein
Pinzgau Saalfelden Pinzgau Saalfelden
15:00
Dornbirn Dornbirn
Seekirchen Seekirchen
2-0
Langenegg Langenegg
SC Rheindorf Altach II Rheindorf Altach
1-0
Reichenau Reichenau
Dim 24 Mar
St. Johann St. Johann
1-3
Bischofshofen Bischofshofen
Mer 03 Avr
Kitzbühel Kitzbühel
19:30
Schwaz Schwaz
Equipe / Points
1 Dornbirn DOR 45
2 Kitzbühel KIT 41
3 Kufstein KUF 38
4 Anif / Salzburg II ANI 37
5 St. Johann STJ 31
6 Seekirchen SEE 29
7 Wörgl WOR 29
8 Schwaz SCH 26
 
9 Grödig GRO 24
10 Reichenau REI 22
11 Bischofshofen BIS 18
12 Hohenems HOH 17
13 SC Rheindorf Altach II SCR 16
14 Pinzgau Saalfelden PIN 13
15 Wals-Grünau WAL 13
16 Langenegg LAN 9
Groupe 2
Ven 22 Mar
Allerheiligen Allerheiligen
6-0
Wels Wels
Hertha Hertha
1-1
Kalsdorf Kalsdorf
TUS Bad Gleichenberg Gleichenberg
0-0
Sturm Graz II Sturm Graz II
Vöcklamarkt Vöcklamarkt
5-1
Weiz Weiz
Sam 23 Mar
Stadl-Paura Stadl-Paura
2-2
Lendorf Lendorf
Gurten Gurten
2-0
Völkermarkt Völkermarkt
Grazer AK Grazer AK
5-0
Deutschlandsberger Deutschlandsberger
Mar 02 Avr
Wolfsberger AC II Wolfsberger AC II
19:00
Gleisdorf Gleisdorf
Equipe / Points
1 Grazer AK GRA 44
2 Vöcklamarkt VOC 33
3 Gleisdorf GDF 32
4 Deutschlandsberger DLB 32
5 Allerheiligen ALL 28
6 Wolfsberger AC II WAC 28
7 Stadl-Paura STA 28
8 Sturm Graz II STU 26
 
9 Gurten GUR 26
10 Hertha HER 26
11 Weiz WEI 25
12 TUS Bad Gleichenberg TBG 24
13 Kalsdorf KAL 18
14 Wels WEL 13
15 Völkermarkt VOL 10
16 Lendorf LEN 6
Groupe 3
Ven 22 Mar
Neusiedl Neusiedl
1-3
Parndorf Parndorf
Karabakh Wien Karabakh Wien
0-0
Ebreichsdorf Ebreichsdorf
FCM Traiskirchen FCM Traiskirchen
1-3
Admira Wacker II Admira Wacker II
Sam 23 Mar
Stadlau Stadlau
2-2
Mattersburg II Mattersburg II
ASK Bruck/Leitha ASK Bruck/Leitha
2-0
St. Pölten II St. Pölten II
Leobendorf Leobendorf
1-1
Wiener SK Wiener SK
Team Wiener Linien Team Wiener Linien
0-2
Mannsdorf Mannsdorf
Mar 02 Avr
Rapid Wien II Rapid Wien II
19:00
Schwechat Schwechat
Equipe / Points
1 Ebreichsdorf EBR 44
2 Karabakh Wien KAW 42
3 Leobendorf LEO 38
4 Mannsdorf MAN 36
5 Wiener SK WIE 34
6 Rapid Wien II RAP 32
7 ASK Bruck/Leitha LEI 32
8 FCM Traiskirchen FCM 27
 
9 Mattersburg II MAT 23
10 Parndorf PAR 22
11 Team Wiener Linien TEA 20
12 Neusiedl NEU 20
13 St. Pölten II STP 19
14 Admira Wacker II ADM 18
15 Stadlau STA 9
16 Schwechat SCH 5
Groupe 1
Ven 22 Mar
Treibach Treibach
2-0
Ferlach Ferlach
Sam 23 Mar
Lind Lind
1-0
Feldkirchen Feldkirchen
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
2-0
Spittal Spittal
ASKO Wolfnitz ASKO Wolfnitz
1-3
Bleiburg Bleiburg
Maria Saal Maria Saal
2-3
KAC KAC
Matrei Matrei
2-3
St. Jakob St. Jakob
Dim 24 Mar
Köttmannsdorf Köttmannsdorf
0-1
ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg
St. Michael St. Michael
2-5
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
Equipe / Points
1 ATSV Wolfsberg WOL 36
2 Treibach TRE 35
3 SAK Klagenfurt KLA 33
4 Ferlach FLC 31
5 Köttmannsdorf KMD 30
6 KAC KAC 30
7 Maria Saal MSA 25
8 ASKÖ Gmünd GMD 25
 
9 Spittal SPI 23
10 St. Jakob SVJ 22
11 Feldkirchen FEL 20
12 Matrei MAT 17
13 Lind SVL 16
14 Bleiburg BLE 15
15 ASKO Wolfnitz ASW 11
16 St. Michael MIC 11
Groupe 2
Ven 22 Mar
Altenmarkt Altenmarkt
2-1
Adnet Adnet
Sam 23 Mar
SK Strobl SK Strobl
1-1
TSV Neumarkt TSV Neumarkt
Thalgau Thalgau
2-6
USC Eugendorf USC Eugendorf
SV Austria Salzburg Austria Salzburg
3-3
Golling Golling
Straßwalchen Straßwalchen
2-1
ÖTSU Hallein ÖTSU Hallein
Salzburger AK Salzburger AK
3-1
Bramberg Bramberg
Dim 24 Mar
Zell am See Zell am See
0-2
Bürmoos Bürmoos
Kuchl Kuchl
2-0
Puch Puch
Equipe / Points
1 Salzburger AK SAL 47
2 SV Austria Salzburg SVA 43
3 Kuchl KUC 34
4 TSV Neumarkt TSV 32
5 Straßwalchen STR 29
6 Bürmoos BUR 28
7 USC Eugendorf USC 27
8 Altenmarkt ALT 26
 
9 Zell am See ZEL 25
10 Golling GOL 24
11 Adnet SKA 21
12 Thalgau UFV 17
13 SK Strobl SKS 17
14 Puch PUC 13
15 ÖTSU Hallein OTS 12
16 Bramberg BRA 10
Groupe 3
Ven 22 Mar
Langenrohr Langenrohr
3-1
Ortmann Ortmann
Waidhofen / Thaya Waidhofen / Thaya
0-0
Spratzern Spratzern
Kilb Kilb
1-2
Zwettl Zwettl
Sam 23 Mar
Gaflenz Gaflenz
0-1
Ardagger Ardagger
Scheiblingkirchen-Warth Scheiblingkirchen-
1-5
St. Peter St. Peter
Rohrendorf Rohrendorf
0-3
Kottingbrunn Kottingbrunn
SC Retz SC Retz
2-0
Rohrbach Rohrbach
Kremser SC Kremser SC
1-3
Stripfing Stripfing
Equipe / Points
1 Stripfing SVS 46
2 SC Retz SCR 35
3 Kottingbrunn KOT 34
4 Scheiblingkirchen-Warth SCH 32
5 Waidhofen / Thaya WAI 31
6 Kremser SC KRE 30
7 Langenrohr LAN 24
8 Ardagger ARD 24
 
9 Rohrbach SVR 24
10 Gaflenz GAF 24
11 Ortmann SCO 20
12 Kilb SCU 19
13 Zwettl ZWE 18
14 Spratzern SPR 16
15 St. Peter STP 15
16 Rohrendorf ROH 9
Groupe 4
Ven 22 Mar
SV Union Gnas SV Union Gnas
2-2
Frauental Frauental
Mettersdorf Mettersdorf
2-4
Wildon Wildon
TuS Heiligenkreuz TuS Heiligenkreuz
1-0
TSV Pöllau TSV Pöllau
Voitsberg Voitsberg
2-2
Liezen Liezen
Lebring Lebring
4-2
SC Bruck SC Bruck
Lafnitz II Lafnitz II
0-2
SC Fürstenfeld SC Fürstenfeld
Leoben Leoben
0-3
Hitthaller St. Michael Hitthaller Michael
Bad Radkersburg Bad Radkersburg
2-0
St. Anna St. Anna
Equipe / Points
1 St. Anna ANN 36
2 SV Union Gnas GNA 35
3 SC Fürstenfeld FUR 32
4 TuS Heiligenkreuz HGK 30
5 Lebring LEB 29
6 Hitthaller St. Michael ESV 26
7 Voitsberg VOI 24
8 Lafnitz II LAF 23
 
9 Wildon SVW 22
10 SC Bruck SCB 21
11 Frauental SVF 20
12 TSV Pöllau POL 19
13 Mettersdorf MET 18
14 Bad Radkersburg RAD 18
15 Leoben LBN 13
16 Liezen LIE 13
Groupe 5
Ven 22 Mar
SV Stegersbach SV Stegersbach
1-2
Kohfidisch Kohfidisch
Sam 23 Mar
Horitschon Horitschon
3-1
Siegendorf Siegendorf
Bad Sauerbrunn Bad Sauerbrunn
0-1
FC Deutschkreutz FC Deutschkreutz
Pinkafeld Pinkafeld
0-0
Leithaprodersdorf Leithaprodersdorf
Oberwart Oberwart
0-3
Parndorf II Parndorf II
Ritzing Ritzing
1-2
St. Margarethen St. Margarethen
SV Eltendorf SV Eltendorf
4-1
Draßburg Draßburg
Dim 24 Mar
Wimpassing Wimpassing
0-3
Markt Allhau Markt Allhau
Equipe / Points
1 Draßburg DRA 41
2 Pinkafeld PIN 33
3 FC Deutschkreutz DEU 32
4 Horitschon HOR 32
5 St. Margarethen STM 32
6 Siegendorf ASV 31
7 Parndorf II PAR 30
8 Ritzing RIT 28
 
9 SV Eltendorf SVE 27
10 Bad Sauerbrunn BAS 26
11 Oberwart OBE 26
12 Leithaprodersdorf LEI 23
13 Markt Allhau ALL 21
14 Kohfidisch ASK 20
15 Wimpassing WIN 10
16 SV Stegersbach SVS 9
wo - ISO Country Code EC Qualifying Groupe 4 »
Mar 26 Mar
20:45
Irlande
20:45
Géorgie
Mar 26 Mar
20:45
Suisse
20:45
Danemark
wo - ISO Country Code EC Qualifying Groupe 6 »
Mar 26 Mar
20:45
Malte
20:45
Espagne
Mar 26 Mar
20:45
Norvège
20:45
Suède
Mar 26 Mar
20:45
Roumanie
20:45
Îles Féroé
wo - ISO Country Code EC Qualifying Groupe 10 »
Mar 26 Mar
18:00
Arménie
18:00
Finlande
Mar 26 Mar
20:45
Bosnia-Herzegovina
20:45
Grèce
Mar 26 Mar
20:45
Italie
20:45
Liechtenstein
wo - ISO Country Code Qualif. Euro U21 Groupe 3 »
Mar 26 Mar
18:30
Andorre U21
18:30
Albanie U21
wo - ISO Country Code Qualif. Euro U21 Groupe 9 »
co - ISO Country Code Ouverture - Colombie »
es - ISO Country Code Amicaux »
Mar 26 Mar
15:40
Al Nasr Dubai
15:40
Arsenal
Mar 26 Mar
14:00
Dinamo Bryansk
14:00
Saturn Ramenskoye
wo - ISO Country Code Qualifications Euro U19 Groupe 2 »
Mar 26 Mar
15:00
Russie U19
15:00
Irlande U19
Mar 26 Mar
15:00
Roumanie U19
15:00
Azerbaïdjan U19
Mar 26 Mar
15:00
République
15:00
Grèce U19
Mar 26 Mar
15:00
Danemark U19
15:00
Angleterre U19
Mar 26 Mar
14:00
Hongrie U19
14:00
Allemagne U19
Mar 26 Mar
14:00
Croatie U19
14:00
Norvège U19
Mar 26 Mar
19:00
Pays-Bas U19
19:00
Espagne U19
Mar 26 Mar
19:00
Slovénie U19
19:00
Pays de Galles U19
Mar 26 Mar
15:00
Israël U19
15:00
France U19
Mar 26 Mar
15:00
Pologne U19
15:00
Suisse U19
Mar 26 Mar
17:15
Écosse U19
17:15
Portugal U19
Mar 26 Mar
17:15
Chypre U19
17:15
Turquie U19
Mar 26 Mar
15:00
Serbie U19
15:00
Italie U19
Mar 26 Mar
15:00
Belgique U19
15:00
Ukraine U19
wo - ISO Country Code Amicaux internationaux »
Mar 26 Mar
20:45
Algérie
20:45
Tunisie
Mar 26 Mar
20:45
République
20:45
Brésil
Mar 26 Mar
20:00
Maroc
20:00
Argentine
Mar 26 Mar
20:45
Gibraltar
20:45
Estonie
Mar 26 Mar
11:30
Japon
11:30
Bolivie
Mar 26 Mar
16:00
Nigeria
16:00
Égypte
Mar 26 Mar
12:00
Corée du Sud
12:00
Colombie
Mar 26 Mar
18:00
Sénégal
18:00
Mali
Mar 26 Mar
16:00
Irak
16:00
Jordanie
gb - ISO Country Code League One »
ar - ISO Country Code Primera Nacional B »
Mar 26 Mar
01:05
Quilmes
01:05
Brown Adrogue
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Groupe 1 »
ss - ISO Country Code Championship Écosse »
Mar 26 Mar
20:45
Inverness CT
20:45
Alloa Athletic
Mar 26 Mar
20:45
Dunfermline
20:45
Dundee United
gb - ISO Country Code Conference »
mx - ISO Country Code Segunda División México Groupe 1 »
gb - ISO Country Code Conference North »
ar - ISO Country Code Primera B Metropolitana »
Mar 26 Mar
18:00
Dep. Español
18:00
San Telmo
de - ISO Country Code Regionalliga Groupe 4 »
fr - ISO Country Code CFA Groupe 1 »
Mar 26 Mar
17:00
Fréjus
17:00
Sporting Toulon Var
gb - ISO Country Code Non League Premier Groupe 2 »
ss - ISO Country Code Second Division »
Mar 26 Mar
20:45
Stranraer
20:45
Brechin City
de - ISO Country Code Oberliga Groupe 7 »
Mar 26 Mar
20:00
Mechtersheim
20:00
Karbach
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 1 »
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Brentwood Town
20:45
Aveley
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 4 »
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Bedford Town
20:45
Berkhamsted
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Thame United FC
20:45
Peterborough Sports
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 5 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 6 »
Mar 26 Mar
20:45
Pontefract
20:45
Pickering Town CFC
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Sheffield FC
20:45
Carlton Town
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 7 »
Mar 26 Mar
20:45
Ramsbottom United
20:45
Newcastle Town
Mar 26 Mar
20:45
Colne FC
20:45
Prescot Cables
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Market Drayton To.
20:45
Atherton Collieries
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Runcorn Linnets
20:45
Kendal Town
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Trafford
20:45
Clitheroe
py - ISO Country Code División Profesional »
Mar 26 Mar
00:15 En cours 34'
Dep. Capiatá
1 - 1
Deportivo Santaní
kr - ISO Country Code Copa Corea FA »
br - ISO Country Code Mineiro 1 »
Mar 26 Mar
00:00 Mi-temps
América Mineiro
0 - 0
Caldense
br - ISO Country Code Catarinense 1 »
Mar 26 Mar
00:00 Mi-temps
CA Tubarão
0 - 0
Brusque

Follow BeSoccer on Facebook