Bundesliga
Ven 12 Jan
B. Leverkusen
1-3
Bayern München
Sam 13 Jan
Werder Bremen
1-1
Hoffenheim
Stuttgart
1-0
Hertha BSC
Eintracht
1-1
SC Freiburg
FC Augsburg
1-0
Hamburger SV
Hannover 96
3-2
Mainz 05
RB Leipzig
3-1
Schalke 04
Dim 14 Jan
Köln
2-1
Borussia
B. Dortmund
0-0
Wolfsburg
Equipe / Points
1 Bayern München BYM 44
2 RB Leipzig RBL 31
3 Schalke 04 S04 30
4 B. Dortmund BVB 29
5 B. Leverkusen LEV 28
6 Borussia Monchengladbach MON 28
7 FC Augsburg AUG 27
8 Hoffenheim HOF 27
9 Eintracht Frankfurt EIN 27
 
10 Hannover 96 HAN 26
11 Hertha BSC HER 24
12 Wolfsburg WOL 20
13 Stuttgart STU 20
14 SC Freiburg SCF 20
15 Mainz 05 M05 17
16 Werder Bremen BRE 16
17 Hamburger SV HSV 15
18 Köln COL 9
Groupe 2
Ven 24 Nov
Eintracht
1-2
Havelse
Sam 25 Nov
Weiche Flensburg
0-0
Hannover 96 II
Dim 26 Nov
Altona 93
0-1
LSK Hansa
Eintracht
1-3
St. Pauli II
Mer 06 Déc
Jeddeloh
1-2
Wolfsburg II
Dim 28 Jan
Germania Egestorf
14:00
Hamburger SV II
Mar 27 Fév
Lübeck
19:30
Drochtersen Assel
Mer 07 Mar
Schwarz-Weiss
19:00
VfB Oldenburg
Sam 31 Mar
Borussia
14:00
Eutin 08
Equipe / Points
1 Hamburger SV II HAM 40
2 Weiche Flensburg WEI 35
3 Wolfsburg II WOL 34
4 St. Pauli II STP 28
5 Lübeck LUB 28
6 Germania Egestorf GER 27
7 Eintracht Norderstedt EIN 27
8 Jeddeloh JED 25
9 Eintracht Braunschweig II EIB 25
 
10 Hannover 96 II HAN 24
11 Drochtersen / Assel DRO 23
12 Havelse HAV 19
13 LSK Hansa LSK 17
14 VfB Oldenburg VFB 13
15 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 13
16 Eutin 08 EUT 12
17 Borussia Hildesheim BOR 11
18 Altona 93 ALT 10
Groupe 3
Ven 15 Déc
Fortuna
19:00
Borussia
Köln II
0-2
RW Essen
KFC Uerdingen 05
19:30
Wegberg-Beeck
Sam 16 Déc
Wuppertaler SV
14:00
Wattenscheid 09
Wiedenbrück
14:00
Bonner SC
Alemannia Aachen
14:00
Viktoria Köln
Rot-Weiß
14:00
Rödinghausen
Dim 17 Déc
Borussia Dortmund
13:00
Westfalia Rhynern
Mar 20 Mar
Erndtebrück
19:30
Verl
Equipe / Points
1 Viktoria Köln VIK 39
2 KFC Uerdingen 05 KFC 39
3 Wiedenbrück WIE 31
4 Borussia Dortmund II BOR 31
5 Alemannia Aachen AAA 30
6 Wuppertaler SV WUP 29
7 Rot-Weiß Oberhausen ROT 29
8 Rödinghausen ROD 27
9 Verl VER 27
 
10 RW Essen ROT 26
11 Wattenscheid 09 WAT 26
12 Borussia Mönchengladbach II BOR 26
13 Fortuna Düsseldorf II FOR 24
14 Bonner SC BSC 17
15 Wegberg-Beeck WEG 17
16 Köln II DIE 15
17 Erndtebrück ERN 14
18 Westfalia Rhynern WER 6
Groupe 1
Ven 08 Déc
Brinkumer SV
5-3
Hastedt
Vatan Sport
1-4
Schwachhausen
Sam 09 Déc
Werder Bremen III
2-3
Leher TS
OSC Bremerhaven
4-3
Grolland
VfL Bremen
14:00
Bremer SV
Blumenthaler SV
14:00
Oberneuland
BTS Neustadt
1-2
Geestemünde
Dim 10 Déc
Habenhauser FV
2-2
Aumund-Vegesack
Equipe / Points
1 Bremer SV BRE 43
2 Oberneuland OBE 42
3 Hastedt HAS 39
4 Blumenthaler SV BLU 38
5 Brinkumer SV BRI 35
6 Schwachhausen SCH 35
7 Leher TS LEH 29
8 SG Aumund-Vegesack SGA 28
 
9 Werder Bremen III WER 27
10 OSC Bremerhaven OSC 20
11 Habenhauser FV HAB 18
12 Geestemünde GEE 15
13 VfL Bremen VFL 14
14 BTS Neustadt BTN 10
15 Grolland GRO 10
16 Vatan Sport VAT 9
Groupe 2
Sam 02 Déc
Buchonia Flieden
3-1
Weiss Frankfurt
Hessen Dreieich
5-0
Vellmar
Waldgirmes
4-2
Bayern Alzenau
Viktoria Griesheim
4-1
Lohfelden
Rot-Weiß Hadamar
1-1
Baunatal
Sam 24 Fév
Ederbergland
14:30
Lehnerz
Lun 02 Avr
Neu-Isenburg
15:00
Teutonia WS
SV Steinbach 1920
15:00
VfB Ginsheim
Equipe / Points
1 Hessen Dreieich HES 45
2 Lehnerz LEH 41
3 Waldgirmes WAL 39
4 Bayern Alzenau BAY 36
5 Teutonia WS TEU 31
6 Baunatal BAU 31
7 Rot-Weiß Hadamar ROT 29
8 Buchonia Flieden BUC 28
9 Borussia Fulda FUL 26
 
10 Lohfelden LOH 26
11 VfB Ginsheim VFB 22
12 Neu-Isenburg SNI 21
13 Viktoria Griesheim VIK 21
14 Ederbergland EDE 16
15 Rot Weiss Frankfurt FRA 15
16 SV Steinbach 1920 STE 11
17 Vellmar VEL 10
Ligue 1 »
Mar 16 Jan
19:00
Girondins Bordeaux
19:00
Caen
Mar 16 Jan
19:00
Olympique
19:00
Strasbourg
Mar 16 Jan
21:00
Monaco
21:00
Nice
Eredivisie »
Mar 16 Jan
20:00
Sparta Rotterdam
20:00
Vitesse
Amicaux »
Mar 16 Jan
12:00
Valerenga IF Oslo
12:00
Holstein Kiel
Mar 16 Jan
14:00
Sigma Olomouc
14:00
Hradec Králové
Mar 16 Jan
14:30
FAC Wien
14:30
Austria Wien
Mar 16 Jan
17:30
Kolding IF
17:30
SonderjyskE
Mar 16 Jan
18:00
Erzgebirge Aue
18:00
Rot-Weiss Erfurt
Mar 16 Jan
16:00
Sturm Graz
16:00
St. Gallen
Mar 16 Jan
16:00
Shanghai Shenhua
16:00
Luzern
Mar 16 Jan
18:00
Admira Wacker Mö.
18:00
Ebreichsdorf
Mar 16 Jan
18:00 Reporté
St. Polten
18:00
First Vienna
Mar 16 Jan
14:00
Mladá Boleslav
14:00
Loko Vltavin
Mar 16 Jan
16:00
Mattersburg
16:00
Ulsan Hyundai
Mar 16 Jan
09:30 En cours 40'
Lions FC
1 - 0
Ipswich Knights
Mar 16 Jan
10:15
Peninsula Power
10:15
Brisbane City
Mar 16 Jan
11:00
Sūduva
11:00
FK Palanga
Mar 16 Jan
11:00
Slavoj Trebišov
11:00
Zemplin Michalovce
Mar 16 Jan
11:30
Holland Park Hawks
11:30
SWQ Thunder
Mar 16 Jan
12:00
Šhkëndija 79
12:00
FK Pobeda Prilep
Mar 16 Jan
13:00
PBS Kelantan
13:00
Persija Jakarta
Mar 16 Jan
13:00
Podbrezová
13:00
Pohronie
Mar 16 Jan
13:00
PSS Sleman
13:00
PDRM
Mar 16 Jan
13:00
Velež Mostar
13:00
NK Mladost Doboj Kakanj
FA Cup »
Mar 16 Jan
20:45
Leicester
20:45
Fleetwood Town
Mar 16 Jan
20:45
Mansfield Town
20:45
Cardiff City
Mar 16 Jan
20:45
West Ham
20:45
Shrewsbury Town
Mar 16 Jan
20:45
Sheffield
20:45
Carlisle United
Mar 16 Jan
21:00
Reading
21:00
Stevenage
Cup »
Mar 16 Jan
18:30
Istanbulspor AS
18:30
Fenerbahçe
Mar 16 Jan
14:00
Bursaspor
14:00
Genclerbirligi SK
Mar 16 Jan
16:00
Trabzonspor
16:00
Konyaspor
Ligue 2 »
Mar 16 Jan
21:00
Ajaccio
21:00
Orléans
Mar 16 Jan
21:00
Auxerre
21:00
Niort
Mar 16 Jan
21:00
Bourg-Péronnas
21:00
Quevilly
Mar 16 Jan
21:00
Chateauroux
21:00
Lorient
Mar 16 Jan
21:00
Clermont
21:00
Valenciennes
Mar 16 Jan
21:00
Gazélec Ajaccio
21:00
Stade Brestois
Mar 16 Jan
21:00
Le Havre
21:00
Paris FC
Mar 16 Jan
21:00
Nancy
21:00
Nîmes
Mar 16 Jan
21:00
Stade de Reims
21:00
Tours
Coupe de Belgique »
Mar 16 Jan
20:45
Club Brugge
20:45
Charleroi
Coupe d´Afrique des nations Groupe 4 »
Mar 16 Jan
17:30
Angola
17:30
Burkina Faso
Mar 16 Jan
20:30
Cameroun
20:30
Congo
Conference North »
Mar 16 Jan
20:45
Telford United
20:45
York City
AFC Champions League »
Premier de Ascenso - Clausura Groupe 1 »
Mar 16 Jan
00:00 terminé
Pacific
1 - 1
Tigres UANL Premier INFO
Non League Premier Groupe 1 »
Non League Div One Groupe 1 »
Mar 16 Jan
20:45
Canvey Island
20:45
Heybridge Swifts
Mar 16 Jan
20:45 Reporté
Waltham Abbey
20:45
Hertford Town
Mar 16 Jan
20:45
Cheshunt
20:45
Soham Town Rangers
Mar 16 Jan
20:45
Bury Town
20:45
Witham Town
Non League Div One Groupe 2 »
Mar 16 Jan
20:45
South Park FC
20:45
Herne Bay
Mar 16 Jan
20:45
Molesey FC
20:45
Whyteleafe
Non League Div One Groupe 5 »
Non League Div One Groupe 6 »
Premier League »
Mar 16 Jan
16:00
Wadi Degla
16:00
Al-Masry
Mar 16 Jan
19:00
Talaea El-Gaish
19:00
Al-Ahly
State Cup »
League Cup Northern Ireland »
FA Trophy »
Coupe d'Algérie »
Mar 16 Jan
16:00
USM Alger
16:00
CS Constantine
Premier League »
Mar 16 Jan
02:35 terminé
Arnett Gardens
0 - 0
Reno FC INFO
Copa do Nordeste Groupe 2 »
Mar 16 Jan
23:00
Treze
23:00
CRB
Torneos de Verano Argentina »
Mar 16 Jan
02:10 terminé
Racing Club
0 - 1
Temperley INFO
Division 1 »
Mar 16 Jan
13:25
Al Shoalah
13:25
Dhamk Club
Mar 16 Jan
13:30
Al Qaisoma
13:30
Al Mojzel
Mar 16 Jan
13:45
Al Orubah
13:45
Al Hazm Rass
Mar 16 Jan
15:50
Al Nahdha
15:50
Al Watani
I League »
Mar 16 Jan
15:30
Pailan Arrows
15:30
Neroca
Mar 16 Jan
09:30 En cours 42'
Aizawl
0 - 0
East Bengal Club
Sergipano »
Mar 16 Jan
00:15 Reporté
Itabaiana
00:15
Dorense
Championship 1 »
Mar 16 Jan
21:00
Institute
21:00
Knockbreda
Coupe du Roi Bahreïn »
Mar 16 Jan
15:45
Al-Hadd
15:45
Al-Muharraq
Mar 16 Jan
18:15
Malkiya
18:15
Al-Riffa
Copa Fotbolti.net »
Mar 16 Jan
21:00
Stjarnan
21:00
ÍA Akranes

Follow BeSoccer on Facebook