4

Tous les championnats et compétitions en Jordanie

Jordan League
Jeu 10 Mai
Shabab Al Ordon
2-1
Al Yarmouk
Al Ramtha
3-0
Al Ahli Amman
Ven 11 Mai
That Ras
1-2
Al Buqa'a
Al-Jazeera
0-4
Al-Wihdat
Al-Hussein SC
2-3
Mansheyat
Al-Faisaly Amman
0-1
Aqaba
Equipe / Points
1 Al-Wihdat ALW 53
2 Al-Faisaly Amman ALF 41
3 Al-Jazeera ALJ 41
4 Al Ramtha ALR 39
5 Shabab Al Ordon SHA 37
6 That Ras THA 23
 
7 Al Ahli Amman AAH 23
8 Al Buqa'a ALB 23
9 Aqaba AQA 22
10 Al-Hussein SC ALH 22
11 Mansheyat MAN 21
12 Al Yarmouk ALY 15
Segunda Jordania Transición
Lun 14 Mai
Al Wehda
3-2
Kfarsoum
Al Jalil
2-4
Al Tora
Ittihad Al Ramtha
0-1
Shabab El Hussein
Mar 15 Mai
Al Sareeh
2-0
Sahab
Blama
1-1
Dar Al Dawaa
Al-Arabi Irbid
0-2
Al Salt
Equipe / Points
1 Al Salt SAL 26
2 Al Sareeh ALS 24
3 Blama BLA 22
4 Sahab SAH 20
5 Kfarsoum KFA 17
6 Al-Arabi Irbid ALA 17
7 Al Karmal KAR 16
 
8 Dar Al Dawaa DAD 16
9 Shabab El Hussein SHA 16
10 Ittihad Al Ramtha IAR 14
11 Al Tora ALT 13
12  Al Wehda AWJ 12
13 Al Jalil JAL 1
14 Al Asalah ASA 0
Ligue des Champions »
Sam 26 Mai
20:45
Real Madrid
20:45
Liverpool
Amicaux internationaux »
Sam 26 Mai
13:35
Chine
13:35
Myanmar
Serie A »
Championship »
Sam 26 Mai
18:00
Aston Villa
18:00
Fulham
Coupe Argentine »
Sam 26 Mai
18:10
Arsenal Sarandí
18:10
Cipolletti
MLS »
Sam 26 Mai
02:55 terminé
Houston Dynamo
3 - 1
New York City INFO
Sam 26 Mai
23:00
Seattle Sounders
23:00
Real Salt Lake
Sam 26 Mai
23:30
Vancouver
23:30
New England Revolution
Sam 26 Mai
05:00 terminé
LA Galaxy
1 - 0
San Jose Earthquakes INFO
Sam 26 Mai
02:00 terminé
Toronto FC
0 - 1
FC Dallas INFO
Allsvenskan »
Sam 26 Mai
16:00
AIK Solna
16:00
Norrköping
Sam 26 Mai
18:00
Östersunds FK
18:00
Häcken
Championnat de République tchèque »
Sam 26 Mai
16:00
Bohemians 1905
16:00
Sparta Praha
Sam 26 Mai
16:00
FK Dukla Praha
16:00
Viktoria Plzeň
Sam 26 Mai
16:00
Jablonec
16:00
Slovácko
Sam 26 Mai
16:00
Vysocina Jihlava
16:00
Karviná
Sam 26 Mai
16:00
Baník Ostrava
16:00
Zbrojovka Brno
Sam 26 Mai
16:00
Sigma Olomouc
16:00
Mladá Boleslav
Sam 26 Mai
16:00
Teplice
16:00
Slavia Praha
Sam 26 Mai
16:00
Zlin
16:00
Slovan Liberec
Liga 1 Groupe 3 »
Sam 26 Mai
16:30
Voluntari
16:30
Concordia Chiajna
Troisième Division Barrages »
Sam 26 Mai
18:15
AD Ceuta FC
18:15
Felanitx
Sam 26 Mai
18:00
San Juan
18:00
RSD Alcalá
Sam 26 Mai
17:30
Mensajero
17:30
At. Sanluqueño
Sam 26 Mai
17:30
Náxara
17:30
L´Hospitalet
Sam 26 Mai
18:00
Plasencia
18:00
Burladés
Primera Division Groupe 2 »
Sam 26 Mai
20:00
Racing Montevideo
20:00
Rampla Juniors
Sam 26 Mai
20:00
Fénix
20:00
Danubio
Segunda B - Barrage Relégation »
Sam 26 Mai
19:00
Coruxo
19:00
Mérida AD
Eliteserien »
Segunda B Playoffs »
Sam 26 Mai
18:00
Sporting B
18:00
Cornellà
Sam 26 Mai
18:50
Villarreal B
18:50
Bilbao Ath.
Sam 26 Mai
17:00
Deportivo Fabril
17:00
Extremadura UD
Sam 26 Mai
17:30
Elche
17:30
Real Murcia
Sam 26 Mai
17:00
R. Sociedad B
17:00
Fuenlabrada
Serie B Brésil »
Sam 26 Mai
21:30
São Bento
21:30
EC Juventude
Sam 26 Mai
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Londrina
Sam 26 Mai
00:15 terminé
Avaí
3 - 1
Paysandu Belém INFO
Sam 26 Mai
21:30
Goiás EC
21:30
Boa EC
Sam 26 Mai
00:15 terminé
Atlético GO
2 - 2
Oeste INFO
Sam 26 Mai
02:30 terminé
Coritiba FBC
2 - 0
Vila Nova INFO
Lega Pro 1 Groupe 5 »
Sam 26 Mai
17:00
Paganese
17:00
Fondi
Sam 26 Mai
18:00
Santarcangelo
18:00
Vicenza
Sam 26 Mai
18:00
Gavorrano
18:00
Cuneo
SuperCoppa Lega »
Sam 26 Mai
18:00
Lecce
18:00
Calcio Padova 1910
Canadian Soccer League »
Sam 26 Mai
01:00 terminé
Serbian White Eag.
1 - 1
Vorkuta INFO
Sam 26 Mai
03:00 terminé
CSC Mississauga
0 - 0
Brantford Galaxy INFO
Primera División Groupe 2 »
Sam 26 Mai
23:15
Real Potosí
23:15
Royal Pari
Emperor Cup »
Veikkausliiga »
Sam 26 Mai
14:00
Ilves
14:00
TPS Turku
Sam 26 Mai
14:00
KuPS Kuopio
14:00
PS Kemi
Sam 26 Mai
14:00
Seinäjoen JK
14:00
IFK Mariehamn
Sam 26 Mai
14:00
Inter Turku
14:00
RoPS Rovaniemi
Sam 26 Mai
14:00
HJK Helsinki
14:00
FC Honka Espoo
Sam 26 Mai
14:00
FC Lahti
14:00
VPS Vaasa
Premier League Belarus »
Sam 26 Mai
16:30
Minsk
16:30
Tarpeda
League One Chine »
Superettan »
Sam 26 Mai
16:00
IK Brage
16:00
Örgryte
Serie D Italia - Play Offs Ascenso »
Topklasse Groupe 1 »
Sam 26 Mai
14:30
ODIN .59
14:30
Jong Twente
Sam 26 Mai
14:30
Scheveningen
14:30
Volendam II
Sam 26 Mai
14:30
Harkemase Boys
14:30
ASWH
Sam 26 Mai
14:30
Capelle
14:30
Spijkenisse
Sam 26 Mai
14:30
Groningen II
14:30
ONS Sneek
Sam 26 Mai
14:30
Spakenburg
14:30
Almere City II
Sam 26 Mai
14:30
DVS .33
14:30
VVOG
Sam 26 Mai
14:30
Quick Boys
14:30
ACV
Sam 26 Mai
14:30
Magreb 90
14:30
DOVO
Serie C Groupe 2 »
Sam 26 Mai
21:00
Bragantino
21:00
Luverdense
Sam 26 Mai
20:30
Tombense
20:30
Volta Redonda
Sam 26 Mai
22:00
Cuiabá
22:00
Ypiranga FC
Transición Segunda Uruguay »
Liga II Romania »
Sam 26 Mai
10:00 terminé
Foresta Suceava
0 - 11
CS Sportul Snagov INFO
Sam 26 Mai
10:00 terminé
Afumaţi
2 - 1
Metaloglobus INFO
Sam 26 Mai
11:30 En cours 34'
Dunărea
0 - 0
Chindia Târgovişte
Sam 26 Mai
10:00 terminé
Bătrâna Doamnă
1 - 5
Brăila INFO
Sam 26 Mai
18:00
ASU Poli
18:00
Ripensia Timisoara
Sam 26 Mai
10:00 terminé
Ştiinţa
1 - 4
Luceafărul Oradea INFO
Torneo Transición Segunda Chile »
2. Division Groupe 1 »
Sam 26 Mai
16:00
FC Ararat Moscow
16:00
Zorkiy
Cookies use: We use our own and third party "cookies" to improve our services, develop statistical analysis, analyse browsing habits and create interest groups. This allows us to customise the content we offer and show related advertising to your preferences. We also share this browsing analysis and interest groups with third parties. To continue browsing, please accept its use. Plus d'info et modification des paramètres Accepter

Follow BeSoccer on Facebook