noscript image
National Division
Dim 31 Mar
Victoria Rosport Victoria Rosport
-
Jeunesse d'Esch Jeunesse d'Esch
Fola Esch Fola Esch
-
Racing Union Racing Union
US Mondorf les Bains Mondorf Bains
-
CS Pétange CS Pétange
US Hostert US Hostert
-
Etzella Ettelbruck Etzella Ettelbruck
RM Hamm Benfica RM Hamm Benfica
-
Rumelange Rumelange
Differdange 03 Differdange 03
-
Progrès Nidderkuer Progrès
F91 Dudelange F91 Dudelange
-
Una Strassen Una Strassen
Equipe / Points
1 F91 Dudelange F91 36
2 Progrès Nidderkuer PRO 33
3 Fola Esch FOL 32
4 Jeunesse d'Esch JEU 31
5 CS Pétange CSP 30
6 Racing Union RAC 27
7 Una Strassen UNA 26
 
8 Differdange 03 DIF 24
9 Etzella Ettelbruck ETZ 21
10 US Mondorf les Bains USM 18
11 Victoria Rosport VIC 18
12 US Hostert USH 15
13 RM Hamm Benfica RMH 12
14 Rumelange RUM 9
Promotion d'Honneur
Dim 24 Mar
US Esch US Esch
5-2
Atert Bissen Atert Bissen
Jeunesse Junglinster Jeunesse
0-1
Union Mertert Union Mertert
Erpeldange Erpeldange
3-3
Jeunesse Canach Jeunesse Canach
Koeppchen Koeppchen
0-7
Swift Hesperange Swift Hesperange
Mamer Mamer
0-2
Wiltz 71 Wiltz 71
Käerjéng 97 Käerjéng 97
16:00
FC Rodange 91 FC Rodange 91
US Sandweiler US Sandweiler
1-3
Blue Boys Muhlenbach Blue Boys Muhlenb.
Equipe / Points
1 Blue Boys Muhlenbach BBM 39
2 FC Rodange 91 FCR 38
3 Swift Hesperange SWI 37
4 US Esch ESC 34
5 Käerjéng 97 KAE 33
6 Wiltz 71 WIL 29
7 Union Mertert UME 27
 
8 Jeunesse Junglinster JEU 23
9 Atert Bissen ATE 18
10 Jeunesse Canach JEU 17
11 Mamer MAM 17
12 Erpeldange ERP 16
13 US Sandweiler USS 11
14 Koeppchen KOE 8
wo - ISO Country Code EC Qualifying Groupe 4 »
Mar 26 Mar
20:45
Irlande
20:45
Géorgie
Mar 26 Mar
20:45
Suisse
20:45
Danemark
wo - ISO Country Code EC Qualifying Groupe 6 »
Mar 26 Mar
20:45
Malte
20:45
Espagne
Mar 26 Mar
20:45
Norvège
20:45
Suède
Mar 26 Mar
20:45
Roumanie
20:45
Îles Féroé
wo - ISO Country Code EC Qualifying Groupe 10 »
Mar 26 Mar
18:00
Arménie
18:00
Finlande
Mar 26 Mar
20:45
Bosnia-Herzegovina
20:45
Grèce
Mar 26 Mar
20:45
Italie
20:45
Liechtenstein
wo - ISO Country Code Qualif. Euro U21 Groupe 3 »
Mar 26 Mar
18:30
Andorre U21
18:30
Albanie U21
wo - ISO Country Code Qualif. Euro U21 Groupe 9 »
co - ISO Country Code Ouverture - Colombie »
es - ISO Country Code Amicaux »
Mar 26 Mar
15:40
Al Nasr Dubai
15:40
Arsenal
Mar 26 Mar
14:00
Dinamo Bryansk
14:00
Saturn Ramenskoye
wo - ISO Country Code Qualifications Euro U19 Groupe 2 »
Mar 26 Mar
15:00
Russie U19
15:00
Irlande U19
Mar 26 Mar
15:00
Roumanie U19
15:00
Azerbaïdjan U19
Mar 26 Mar
15:00
République
15:00
Grèce U19
Mar 26 Mar
15:00
Danemark U19
15:00
Angleterre U19
Mar 26 Mar
14:00
Hongrie U19
14:00
Allemagne U19
Mar 26 Mar
14:00
Croatie U19
14:00
Norvège U19
Mar 26 Mar
19:00
Pays-Bas U19
19:00
Espagne U19
Mar 26 Mar
19:00
Slovénie U19
19:00
Pays de Galles U19
Mar 26 Mar
15:00
Israël U19
15:00
France U19
Mar 26 Mar
15:00
Pologne U19
15:00
Suisse U19
Mar 26 Mar
17:15
Écosse U19
17:15
Portugal U19
Mar 26 Mar
17:15
Chypre U19
17:15
Turquie U19
Mar 26 Mar
15:00
Serbie U19
15:00
Italie U19
Mar 26 Mar
15:00
Belgique U19
15:00
Ukraine U19
wo - ISO Country Code Amicaux internationaux »
Mar 26 Mar
20:45
Algérie
20:45
Tunisie
Mar 26 Mar
20:45
République
20:45
Brésil
Mar 26 Mar
20:00
Maroc
20:00
Argentine
Mar 26 Mar
20:45
Gibraltar
20:45
Estonie
Mar 26 Mar
11:30
Japon
11:30
Bolivie
Mar 26 Mar
16:00
Nigeria
16:00
Égypte
Mar 26 Mar
12:00
Corée du Sud
12:00
Colombie
Mar 26 Mar
18:00
Sénégal
18:00
Mali
Mar 26 Mar
16:00
Irak
16:00
Jordanie
gb - ISO Country Code League One »
ar - ISO Country Code Primera Nacional B »
Mar 26 Mar
01:05 En cours 20'
Quilmes
0 - 0
Brown Adrogue
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Groupe 1 »
ss - ISO Country Code Championship Écosse »
Mar 26 Mar
20:45
Inverness CT
20:45
Alloa Athletic
Mar 26 Mar
20:45
Dunfermline
20:45
Dundee United
gb - ISO Country Code Conference »
mx - ISO Country Code Segunda División México Groupe 1 »
gb - ISO Country Code Conference North »
ar - ISO Country Code Primera B Metropolitana »
Mar 26 Mar
18:00
Dep. Español
18:00
San Telmo
de - ISO Country Code Regionalliga Groupe 4 »
fr - ISO Country Code CFA Groupe 1 »
Mar 26 Mar
17:00
Fréjus
17:00
Sporting Toulon Var
gb - ISO Country Code Non League Premier Groupe 2 »
ss - ISO Country Code Second Division »
Mar 26 Mar
20:45
Stranraer
20:45
Brechin City
de - ISO Country Code Oberliga Groupe 7 »
Mar 26 Mar
20:00
Mechtersheim
20:00
Karbach
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 1 »
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Brentwood Town
20:45
Aveley
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 4 »
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Bedford Town
20:45
Berkhamsted
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Thame United FC
20:45
Peterborough Sports
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 5 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 6 »
Mar 26 Mar
20:45
Pontefract
20:45
Pickering Town CFC
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Sheffield FC
20:45
Carlton Town
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 7 »
Mar 26 Mar
20:45
Ramsbottom United
20:45
Newcastle Town
Mar 26 Mar
20:45
Colne FC
20:45
Prescot Cables
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Market Drayton To.
20:45
Atherton Collieries
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Runcorn Linnets
20:45
Kendal Town
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Trafford
20:45
Clitheroe
py - ISO Country Code División Profesional »
Mar 26 Mar
00:15 En cours 56'
Dep. Capiatá
2 - 1
Deportivo Santaní
kr - ISO Country Code Copa Corea FA »
br - ISO Country Code Mineiro 1 »
Mar 26 Mar
00:00 En cours 71'
América Mineiro
0 - 0
Caldense
br - ISO Country Code Catarinense 1 »
Mar 26 Mar
00:00 En cours 71'
CA Tubarão
1 - 0
Brusque

Follow BeSoccer on Facebook