noscript image
Groupe 1
Sam 16 Mar
Chornomorets Odessa Chornomorets
0-3
Oleksandria Oleksandria
Zorya Luhansk Zorya Luhansk
0-1
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk
Dim 17 Mar
Desna Chernihiv Desna Chernihiv
0-1
FC Lviv FC Lviv
Karpaty Lviv Karpaty Lviv
1-1
Illichivets Mariupol Illichivets
Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
1-2
Dinamo Kiev Dinamo Kiev
Lun 18 Mar
Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv
2-2
Vorskla Poltava Vorskla Poltava
Equipe / Points
1 Shakhtar Donetsk SHA 57
2 Dinamo Kiev DYN 50
3 Oleksandria PFC 41
4 Zorya Luhansk ZOR 32
5 FC Lviv LVI 30
6 Illichivets Mariupol ILL 30
 
7 Vorskla Poltava VOR 29
8 Desna Chernihiv DES 28
9 Karpaty Lviv KPT 21
10 Olimpik Donetsk OLI 20
11 Chornomorets Odessa CHO 16
12 Arsenal Kyiv ARS 12
Groupe 2
Mer 03 Avr
Oleksandria Oleksandria
16:00
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk
Zorya Luhansk Zorya Luhansk
17:30
Dinamo Kiev Dinamo Kiev
FC Lviv FC Lviv
18:30
Illichivets Mariupol Illichivets
Equipe / Points
1 Shakhtar Donetsk SHA 57
2 Dinamo Kiev DYN 50
3 Oleksandria PFC 41
 
4 Zorya Luhansk ZOR 32
5 FC Lviv LVI 30
6 Illichivets Mariupol ILL 30
Groupe 3
Mar 02 Avr
Karpaty Lviv Karpaty Lviv
16:00
Vorskla Poltava Vorskla Poltava
Sam 06 Avr
Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
13:00
Desna Chernihiv Desna Chernihiv
Chornomorets Odessa Chornomorets
16:00
Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv
Equipe / Points
1 Vorskla Poltava VOR 29
2 Desna Chernihiv DES 28
3 Karpaty Lviv KPT 21
 
4 Olimpik Donetsk OLI 20
5 Chornomorets Odessa CHO 16
6 Arsenal Kyiv ARS 12
Persha Liga
Ven 22 Mar
MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
0-1
Inhulets Inhulets
Sam 23 Mar
Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
3-1
FC Prykarpattia FC Prykarpattia
Ahrobiznes Volochysk Ahrobiznes
0-0
Sumy Sumy
Rukh Vynnyky Rukh Vynnyky
1-0
Balkany Zorya Balkany Zorya
Volyn Lutsk Volyn Lutsk
0-1
Avanhard Kramatorsk Avanhard
Zirka Kirovohrad Zirka Kirovohrad
16:30
Obolon Obolon
Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925 Kha.
1-2
Dnipro-1 Dnipro-1
Dim 24 Mar
Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport
16:30
Helios Kharkiv Helios Kharkiv
Equipe / Points
1 Dnipro-1 SKD 46
2 Kolos Kovalivka KOL 38
3 Metalist 1925 Kharkiv MET 38
4 Volyn Lutsk VOL 36
5 Avanhard Kramatorsk AVA 32
6 Obolon OBO 32
7 Inhulets INH 27
8 MFK Mykolaiv MFK 22
 
9 Balkany Zorya BAL 20
10 FC Prykarpattia PRY 17
11 Rukh Vynnyky RYV 17
12 Sumy SUM 16
13 Hirnyk-Sport HSP 14
14 Ahrobiznes Volochysk FKA 11
15 Zirka Kirovohrad ZIR 4
16 Helios Kharkiv HEL 0
Groupe 1
Dim 31 Mar
FC Veres FC Veres
-
Cherkaskyi Dnipro Cherkaskyi Dnipro
Polessya Polessya
-
Nyva Ternopil Nyva Ternopil
FC Nyva Vinnytsya FC Nyva Vinnytsya
-
Chayka Chayka
Bukovyna Chernivtsi Bukovyna
-
Minai Minai
Podillya Khmelnytskyi Podillya
-
Kalush Kalush
Equipe / Points
1 Minai MIN 30
2 Polessya POL 30
3 Kalush FKK 29
4 FC Nyva Vinnytsya NYV 26
5 Cherkaskyi Dnipro CHD 26
 
6 FC Veres FCV 25
7 Nyva Ternopil NYV 20
8 Podillya Khmelnytskyi POK 17
9 Chayka CHA 14
10 Bukovyna Chernivtsi BUK 12
Groupe 2
Dim 31 Mar
Real Pharma Real Pharma
-
Tavriya Simferopol Tavriya Simferopol
Hirnyk Kryvyi Rih Hirnyk Kryvyi Rih
-
Nikopol Nikopol
Myr Myr
-
Kremin Kremin
Enerhiya Nova Kakhovka Enerhiya Nova Kak.
-
Mykolaiv II Mykolaiv II
Metalurh Zaporizhya Metalurh
-
Krystal Krystal
Equipe / Points
1 Kremin KRE 36
2 Krystal FCK 34
3 Hirnyk Kryvyi Rih HKR 30
4 Metalurh Zaporizhya MZZ 29
5 Myr MYR 27
 
6 Tavriya Simferopol TAV 22
7 Mykolaiv II MYK 19
8 Real Pharma RPH 16
9 Enerhiya Nova Kakhovka ENK 15
10 Nikopol NIK 8
Liga Ucrania Sub 21
Ven 15 Mar
Olimpik Donetsk Sub 21 Olimpik Donetsk
-
Dynamo Kyiv Sub 21 Dynamo Kyiv
Chornomorets Sub 21 Chornomorets
0-0
Oleksandria Sub 21 Oleksandria
Zorya Luhansk Sub 21 Zorya Luhansk
3-1
Shakhtar Donetsk Sub 21 Shakhtar Donetsk
Sam 16 Mar
Desna Sub 21 Desna Sub 21
6-1
Lviv Sub 21 Lviv Sub 21
Karpaty Lviv Sub 21 Karpaty Lviv
0-2
Mariupol' Sub 21 Mariupol' Sub 21
Dim 17 Mar
Arsenal Kyiv Sub 21 Arsenal Kyiv
1-2
Vorskla Poltava Sub 21 Vorskla Poltava
Equipe / Points
1 Dynamo Kyiv Sub 21 DYN 53
2 Oleksandria Sub 21 OLE 46
3 Shakhtar Donetsk Sub 21 SHD 39
4 Arsenal Kyiv Sub 21 ARK 33
5 Zorya Luhansk Sub 21 ZOL 32
6 Vorskla Poltava Sub 21 VOP 31
 
7 Chornomorets Sub 21 CHO 31
8 Karpaty Lviv Sub 21 KAR 28
9 Mariupol' Sub 21 ILL 28
10 Olimpik Donetsk Sub 21 OLD 18
11 Lviv Sub 21 LVI 15
12 Desna Sub 21 DES 13
wo - ISO Country Code EC Qualifying Groupe 4 »
Mar 26 Mar
20:45
Irlande
20:45
Géorgie
Mar 26 Mar
20:45
Suisse
20:45
Danemark
wo - ISO Country Code EC Qualifying Groupe 6 »
Mar 26 Mar
20:45
Malte
20:45
Espagne
Mar 26 Mar
20:45
Norvège
20:45
Suède
Mar 26 Mar
20:45
Roumanie
20:45
Îles Féroé
wo - ISO Country Code EC Qualifying Groupe 10 »
Mar 26 Mar
18:00
Arménie
18:00
Finlande
Mar 26 Mar
20:45
Bosnia-Herzegovina
20:45
Grèce
Mar 26 Mar
20:45
Italie
20:45
Liechtenstein
wo - ISO Country Code Qualif. Euro U21 Groupe 3 »
Mar 26 Mar
18:30
Andorre U21
18:30
Albanie U21
wo - ISO Country Code Qualif. Euro U21 Groupe 9 »
co - ISO Country Code Ouverture - Colombie »
Mar 26 Mar
01:30 En cours 21'
Rionegro Águilas
0 - 0
Atlético Bucaramanga
es - ISO Country Code Amicaux »
Mar 26 Mar
15:40
Al Nasr Dubai
15:40
Arsenal
Mar 26 Mar
14:00
Dinamo Bryansk
14:00
Saturn Ramenskoye
wo - ISO Country Code Qualifications Euro U19 Groupe 2 »
Mar 26 Mar
15:00
Russie U19
15:00
Irlande U19
Mar 26 Mar
15:00
Roumanie U19
15:00
Azerbaïdjan U19
Mar 26 Mar
15:00
République
15:00
Grèce U19
Mar 26 Mar
15:00
Danemark U19
15:00
Angleterre U19
Mar 26 Mar
14:00
Hongrie U19
14:00
Allemagne U19
Mar 26 Mar
14:00
Croatie U19
14:00
Norvège U19
Mar 26 Mar
19:00
Pays-Bas U19
19:00
Espagne U19
Mar 26 Mar
19:00
Slovénie U19
19:00
Pays de Galles U19
Mar 26 Mar
15:00
Israël U19
15:00
France U19
Mar 26 Mar
15:00
Pologne U19
15:00
Suisse U19
Mar 26 Mar
17:15
Écosse U19
17:15
Portugal U19
Mar 26 Mar
17:15
Chypre U19
17:15
Turquie U19
Mar 26 Mar
15:00
Serbie U19
15:00
Italie U19
Mar 26 Mar
15:00
Belgique U19
15:00
Ukraine U19
wo - ISO Country Code Amicaux internationaux »
Mar 26 Mar
20:45
Algérie
20:45
Tunisie
Mar 26 Mar
20:45
République
20:45
Brésil
Mar 26 Mar
20:00
Maroc
20:00
Argentine
Mar 26 Mar
20:45
Gibraltar
20:45
Estonie
Mar 26 Mar
11:30
Japon
11:30
Bolivie
Mar 26 Mar
16:00
Nigeria
16:00
Égypte
Mar 26 Mar
12:00
Corée du Sud
12:00
Colombie
Mar 26 Mar
18:00
Sénégal
18:00
Mali
Mar 26 Mar
16:00
Irak
16:00
Jordanie
gb - ISO Country Code League One »
ar - ISO Country Code Primera Nacional B »
Mar 26 Mar
01:05 En cours 43'
Quilmes
0 - 0
Brown Adrogue
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Groupe 1 »
ss - ISO Country Code Championship Écosse »
Mar 26 Mar
20:45
Inverness CT
20:45
Alloa Athletic
Mar 26 Mar
20:45
Dunfermline
20:45
Dundee United
gb - ISO Country Code Conference »
mx - ISO Country Code Segunda División México Groupe 1 »
Mar 26 Mar
00:00 terminé
Leones Negros Pre.
0 - 3
Coras de Nayarit INFO
gb - ISO Country Code Conference North »
ar - ISO Country Code Primera B Metropolitana »
Mar 26 Mar
18:00
Dep. Español
18:00
San Telmo
de - ISO Country Code Regionalliga Groupe 4 »
fr - ISO Country Code CFA Groupe 1 »
Mar 26 Mar
17:00
Fréjus
17:00
Sporting Toulon Var
gb - ISO Country Code Non League Premier Groupe 2 »
ss - ISO Country Code Second Division »
Mar 26 Mar
20:45
Stranraer
20:45
Brechin City
de - ISO Country Code Oberliga Groupe 7 »
Mar 26 Mar
20:00
Mechtersheim
20:00
Karbach
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 1 »
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Brentwood Town
20:45
Aveley
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 4 »
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Bedford Town
20:45
Berkhamsted
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Thame United FC
20:45
Peterborough Sports
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 5 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 6 »
Mar 26 Mar
20:45
Pontefract
20:45
Pickering Town CFC
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Sheffield FC
20:45
Carlton Town
gb - ISO Country Code Non League Div One Groupe 7 »
Mar 26 Mar
20:45
Ramsbottom United
20:45
Newcastle Town
Mar 26 Mar
20:45
Colne FC
20:45
Prescot Cables
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Market Drayton To.
20:45
Atherton Collieries
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Runcorn Linnets
20:45
Kendal Town
Mar 26 Mar
20:45 Reporté
Trafford
20:45
Clitheroe
py - ISO Country Code División Profesional »
Mar 26 Mar
00:15 En cours 79'
Dep. Capiatá
2 - 1
Deportivo Santaní
kr - ISO Country Code Copa Corea FA »
br - ISO Country Code Mineiro 1 »
Mar 26 Mar
00:00 En cours 90'
América Mineiro
2 - 0
Caldense
br - ISO Country Code Catarinense 1 »
Mar 26 Mar
00:00 En cours 90'
CA Tubarão
1 - 0
Brusque

Follow BeSoccer on Facebook