noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo App Huawei
  • Puebla C.F.
  • CD Montequinto
  • Marchena Balompie
  • CD Demo
  • Tor del Rey de Pilas
  • Lora CF
  • Atlético Algabeño
  • CD Salteras
  • UD Bellavista
  • La Motilla FC
  • Espartinas C.F.
  • RCD Nueva Sevilla
  • CD Almena
  • Cd Cabecense
  • Ecija CF
  • Centro Histórico AAVV
  • CD Los Caminantes
  • Campana Balompie
  • La Oliva AF
  • Brenes Balompie
  • CD Burguillos
  • UD Los Corrales
Groupe 1
Sat 12 Dec
UD Mairena Del Aljarafe A Mairena Aljarafe
2-0
CD Albaida CD Albaida
Jd Bormujos A Jd Bormujos A
0-6
Juventud Gines Juventud Gines
Sun 13 Dec
Camino Viejo CF A Camino Viejo CF A
1-0
CD Salteras CD Salteras
Tor del Rey de Pilas Pilas
3-0
San Martin CD San Martin CD
Mures Mures
0-1
Atletico Sanlucar Atletico Sanlucar
Almensilla Almensilla
0-1
Umbrete CF Umbrete CF
Wed 30 Dec
Huevar Huevar
3-1
Atletico Olivarense Atletico
Equipe / Points
1 Juventud Gines JUV 3
2 Tor del Rey de Pilas TRP 3
3 Huevar HUE 3
4 UD Mairena Del Aljarafe A UDM 3
5 Atletico Sanlucar ATL 3
6 Umbrete CF UCF 3
7 Camino Viejo CF A CAM 3
Equipe / Points
8 Mures MUR 0
9 CD Salteras CDS 0
10 Almensilla ALM 0
11 Atletico Olivarense ATL 0
12 CD Albaida ALB 0
13 San Martin CD SMA 0
14 Jd Bormujos A BOR 0
Groupe 2
Sat 12 Dec
Espartinas C.F. Espartinas C.F.
3-0
Mairena de Aljarafe B Mairena Aljarafe
Santiponce Santiponce
7-1
UD Loreto UD Loreto
Sun 13 Dec
Cantarrana Cantarrana
0-4
CD Montequinto CD Montequinto
Tue 29 Dec
Coria CF C Coria CF C
3-2
CD Gelves A CD Gelves A
Wed 30 Dec
Puebla C.F. Puebla C.F.
3-0
RCD Nueva Sevilla RCD Nueva Sevilla
Juventud Gines B Juventud Gines B
0-0
Jd Bormujos B Jd Bormujos B
Equipe / Points
1 Santiponce SAN 3
2 CD Montequinto CDM 3
3 Espartinas C.F. ESP 3
4 Puebla C.F. PUE 3
5 Coria CF C COF 3
6 Juventud Gines B JGI 1
7 Jd Bormujos B BOR 1
Equipe / Points
8 Camino Viejo B CAM 0
9 CD Gelves A CDG 0
10 Mairena de Aljarafe B MAL 0
11 RCD Nueva Sevilla NSE 0
12 Cantarrana CAN 0
13 UD Loreto UDL 0
Groupe 3
Sat 12 Dec
La Oliva AF La Oliva AF
1-0
Sporting Cerro Sporting Cerro
Manantial Manantial
1-2
La Union del Porvenir Union Porvenir
Sun 13 Dec
Colspe Colspe
1-8
Colegio Claret Colegio Claret
CD Almena CD Almena
2-0
Alcosa Recreativo CD Alcosa Recreativo
CD Doctor Fleming CD Doctor Fleming
4-1
UD Bellavista UD Bellavista
Solea A Solea A
0-0
Atlético Algabeño Atlético
Wed 30 Dec
Centro Histórico AAVV Centro Histórico
1-1
Asoc Nervion Asoc Nervion
Equipe / Points
1 Colegio Claret CCL 3
2 CD Doctor Fleming DFL 3
3 CD Almena CDA 3
4 La Union del Porvenir UNI 3
5 La Oliva AF OAF 3
6 Centro Histórico AAVV CHI 1
7 Asoc Nervion NER 1
Equipe / Points
8 Solea A SOL 1
9 Atlético Algabeño ATL 1
10 Manantial MAN 0
11 Sporting Cerro SCE 0
12 Alcosa Recreativo CD ALC 0
13 UD Bellavista BEL 0
14 Colspe COL 0
Groupe 5
Sat 12 Dec
Triana A Triana A
6-2
UD Mairena Del Aljarafe C Mairena Aljarafe
Guillena CF Guillena CF
0-4
CD Diablo Rojos B CD Diablo Rojos B
Aznalcóllar Fútbol Base Aznalcóllar
5-2
Colspe B Colspe B
Sun 13 Dec
Einstein Pino Montano Einstein Pino Mon.
3-2
CD San Jerónimo CD San Jerónimo
CD Municipal de Gerena Municipal Gerena
2-0
Solea B Solea B
Wed 30 Dec
San Pablo Pino Montano A Pablo Pino Montano
5-2
Palomares CF Palomares CF
Tue 05 Jan
CD Demo CD Demo
2-2
Dani Triana Ad-Rabad Dani Triana Ad-Ra.
Equipe / Points
1 Triana A TRI 3
2 CD Diablo Rojos B DIR 3
3 San Pablo Pino Montano A PAB 3
4 Aznalcóllar Fútbol Base AZN 3
5 CD Municipal de Gerena CDM 3
6 Einstein Pino Montano EIN 3
7 CD Demo DEM 1
Equipe / Points
8 Dani Triana Ad-Rabad DTA 1
9 CD San Jerónimo SJE 0
10 Solea B SOL 0
11 Palomares CF PAL 0
12 Colspe B COL 0
13 UD Mairena Del Aljarafe C UDM 0
14 Guillena CF GUI 0
Groupe 6
Sat 12 Dec
CD De Futbol Cazalla Sierra Futbol Cazalla Si.
0-0
Cantillana CD Cantillana CD
Villaverde UD Villaverde UD
4-5
Lora CF Lora CF
Brenes Balompie Brenes Balompie
11-1
CD Peñaflor FS CD Peñaflor FS
Sun 13 Dec
Priorato Juventud de Futbol Priorato Juventud
2-6
Club Deportivo Oduciarosal Club Deportivo Od.
CD Rinconada Cantera Rinconada Cantera
0-1
CD Burguillos CD Burguillos
Wed 30 Dec
Alanis CD Alanis CD
4-2
Alcala del  Rio CF Alcala
Equipe / Points
1 Brenes Balompie BRE 3
2 Club Deportivo Oduciarosal CLU 3
3 Alanis CD ALA 3
4 Lora CF LCF 3
5 CD Burguillos BUR 3
6 CD De Futbol Cazalla Sierra CDD 1
7 Cantillana CD CAN 1
Equipe / Points
8 Campana Balompie CAM 0
9 Villaverde UD VIL 0
10 CD Rinconada Cantera CDR 0
11 Alcala del  Rio CF ALC 0
12 Priorato Juventud de Futbol PRI 0
13 CD Peñaflor FS CDP 0
Groupe 7
Sat 12 Dec
Puebla Cazalla CF Puebla Cazalla CF
4-0
San Marcos CD San Marcos CD
CD Pedrera CD Pedrera
0-1
CD Mosquito A CD Mosquito A
La Roda CF La Roda CF
15-3
Ecija CF Ecija CF
CD Atlético Viso CD Atlético Viso
2-1
CD Ecija Ciudad Del Sol A Ecija Ciudad
Sun 13 Dec
CD De Fútbol Herrera Fútbol Herrera
0-2
La Barrera CF La Barrera CF
Wed 23 Dec
Agr. Dva. Carmona Agr. Dva. Carmona
5-1
Estepa Industrial CD Estepa Industrial
Equipe / Points
1 La Roda CF LAR 3
2 Agr. Dva. Carmona AGR 3
3 Puebla Cazalla CF PUE 3
4 La Barrera CF LBA 3
5 CD Atlético Viso AVI 3
6 CD Mosquito A CDM 3
7 UD Los Corrales COR 0
Equipe / Points
8 CD Ecija Ciudad Del Sol A CDE 0
9 CD Pedrera CDP 0
10 CD De Fútbol Herrera CDD 0
11 Estepa Industrial CD EST 0
12 San Marcos CD SMA 0
13 Ecija CF ECJ 0
Groupe 8
Sat 19 Dec
CD Utrera CD Utrera
2-0
Marchena Balompie Marchena Balompie
Union Balompedica Lebrijana Union Balompedica
4-3
Paradas Balompie Paradas Balompie
Sun 20 Dec
Cuervo Deportivo Cuervo Deportivo
1-2
Cd Cabecense Cd Cabecense
CF Ciudad De Moron Ciudad Moron
2-0
CD Lebrija Alma CD Lebrija Alma
CD Cantera de Utrera Cantera Utrera
1-6
C At. Antoniano C At. Antoniano
Equipe / Points
1 C At. Antoniano CAT 3
2 CD Utrera CDU 3
3 CF Ciudad De Moron CFC 3
4 Union Balompedica Lebrijana UNI 3
5 Cd Cabecense CEN 3
6 CD Peña Del Bucaro de Utrer CDP 0
Equipe / Points
7 Paradas Balompie PBP 0
8 Cuervo Deportivo CUE 0
9 Marchena Balompie MBP 0
10 CD Lebrija Alma LAL 0
11 CD Cantera de Utrera CUT 0
Groupe 9
Sat 12 Dec
La Motilla FC La Motilla FC
1-1
CD Los Caminantes CD Los Caminantes
Sun 13 Dec
CD Moñigas City Club Moñigas City Club
3-3
Ibarburu CF Ibarburu CF
AD Mosqueo AD Mosqueo
1-2
Miguel de Unamuno Miguel de Unamuno
CD Montequinto B CD Montequinto B
6-0
Manantial B Manantial B
Colegio Highlands Sevilla Colegio Highlands
9-2
Consolacion Consolacion
Wed 30 Dec
Cantely CD Cantely CD
2-1
CD Doctor Fleming B Doctor Fleming
Equipe / Points
1 Colegio Highlands Sevilla CHS 3
2 CD Montequinto B MOB 3
3 Cantely CD CCD 3
4 Miguel de Unamuno MIG 3
5 CD Moñigas City Club CDM 1
6 Ibarburu CF ICF 1
7 La Motilla FC MOT 1
Equipe / Points
8 CD Los Caminantes LCA 1
9 CD Los Palacios CF CDL 0
10 CD Doctor Fleming B CDD 0
11 AD Mosqueo MOS 0
12 Manantial B MAN 0
13 Consolacion CON 0
505

All leagues and competitions in Espagne

Follow BeSoccer on Facebook