noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo App Huawei
  • Palafolls
  • CF Folgueroles
  • Avia B
  • Cornella Terri AE
  • FC Viladrau
  • Hortonenc A
  • Torrelles
  • Atlètic Balenyà
  • Santa Coloma Queralta UE
  • Agullana CD
  • Cabanes UE
  • CE Avinyo
  • Mont-Ras CE
  • Esplais CF
  • Sant Pere Molanta
  • Piferrer At.
  • Sant Cugat Sesgarrigues
  • Olvan CE
  • Palau Solita i Plegamans
  • Marganell CE
  • Santa Eulalia Ronçana CE
  • Monells AE
Groupe 1
Sat 10 Oct
Valls de Torroella A Valls Torroella
2-4
Gironella At. B Gironella At. B
Olvan CE Olvan CE
16:00
Sant Salvador Cercs A Sant Salvador Cer.
Avia B Avia B
2-0
Alt BerguedÀ Ccr B BerguedÀ
Sant Llorenç Morunys A Sant Llorenç Mor.
0-4
Montmajor A Montmajor A
CE Avinyo CE Avinyo
2-0
Vilada A Vilada A
Sun 11 Oct
Navas B Navas B
4-1
Puigcerda A Puigcerda A
Equipe / Points
1 Montmajor A MON 3
2 Navas B NAV 3
3 Gironella At. B GIR 3
4 Avia B AVI 3
5 CE Avinyo AVI 3
6 Casserres A CAS 0
7 Olvan CE OLV 0
Equipe / Points
8 Sant Salvador Cercs A SSC 0
9 Valls de Torroella A VTO 0
10 Alt BerguedÀ Ccr B BER 0
11 Vilada A VIL 0
12 Puigcerda A PUI 0
13 Sant Llorenç Morunys A SLM 0
Groupe 2
Sat 10 Oct
Castellgali A Castellgali A
16:00
Sallent B Sallent B
Marganell CE Marganell CE
2-1
Monistrolenca A Monistrolenca A
Sun 11 Oct
Balconada UE Balconada UE
1-4
Calders A Calders A
Pare Ignasi Puig A Pare Ignasi Puig
2-0
Font Dels Capellans Club de Font Dels Capella.
Artes B Artes B
3-1
Palillo A Palillo A
Sant Vicenç 2018 FC Sant Vicenç 2018
0-4
Callus A Callus A
Sant Pau Manresa UE A Sant Manresa
8-1
Castellbell I Vilar CE A Castellbell Vilar
Equipe / Points
1 Sant Pau Manresa UE A SPM 3
2 Callus A CAL 3
3 Calders A CAL 3
4 Artes B AFC 3
5 Pare Ignasi Puig A PIP 3
6 Marganell CE MAR 3
7 Castellgali A CAS 0
Equipe / Points
8 Sallent B SAL 0
9 Monistrolenca A MON 0
10 Palillo A PAL 0
11 Font Dels Capellans Club de FON 0
12 Balconada UE BAL 0
13 Sant Vicenç 2018 FC SAN 0
14 Castellbell I Vilar CE A CIV 0
Groupe 3
Sat 24 Oct
UE Santperenca UE Santperenca
16:00
Cantonigros A Cantonigros A
UE Sant Quirze Besora Sant Quirze Besora
16:00
Riudeperes B Riudeperes B
CF Folgueroles CF Folgueroles
16:00
Voltrega B Voltrega B
FC Calldetenes FC Calldetenes
16:15
JE Santa Eugènia B Santa Eugènia
CF Vinyoles CF Vinyoles
16:30
AE Corcó AE Corcó
Sun 25 Oct
Vic Riuprimer Refo B Riuprimer Refo
-
CF La Gleva CF La Gleva
Equipe / Points
1 FC Calldetenes CAL 0
2 Cantonigros A CAN 0
3 AE Corcó COR 0
4 CF Folgueroles FOL 0
5 CF La Gleva GLE 0
6 Riudeperes B RIU 0
7 UE Sant Quirze Besora SQB 0
Equipe / Points
8 JE Santa Eugènia B SEB 0
9 UE Santperenca SPE 0
10 Torello CF B TCF 0
11 Vic Riuprimer Refo B VRR 0
12 CF Vinyoles VIN 0
13 Voltrega B VOL 0
Groupe 4
Sat 24 Oct
CE Sant Miquel de Balenyà Sant Miquel Balen.
16:00
UD Taradell B UD Taradell B
Olimpic La Garriga B Olimpic Garriga
16:30
CF Sant Julià Vilatorta B Sant Julià Vilat.
UE Tona C UE Tona C
17:00
CF Collsuspina CF Collsuspina
UE Gurb B UE Gurb B
17:00
CF Athletic Riudeperes Athletic
OAR Vic B OAR Vic B
17:00
FC Viladrau FC Viladrau
Sun 25 Oct
Caldes Montbui C Caldes Montbui C
12:00
Atlètic Balenyà Atlètic Balenyà
Equipe / Points
1 Atlètic Balenyà BAL 0
2 Caldes Montbui C CAL 0
3 CF Collsuspina COL 0
4 Figaró CE FIG 0
5 UE Gurb B GUR 0
6 OAR Vic B OVI 0
7 Olimpic La Garriga B OGA 0
Equipe / Points
8 CF Athletic Riudeperes RIU 0
9 CF Sant Julià Vilatorta B SJV 0
10 CE Sant Miquel de Balenyà SMB 0
11 UD Taradell B TAR 0
12 UE Tona C UET 0
13 FC Viladrau VIL 0
Groupe 5
Sat 10 Oct
Sant Cebria de Vallalta Sant Cebria Valla.
0-4
Cabrils B Cabrils B
Mataro Athletic A A Mataro Athletic
1-2
Dosrius 2010 A Dosrius 2010 A
Llavaneres B Llavaneres B
1-1
Rocafonda A Rocafonda A
Cerdanyola Mataro Assoc Cerdanyola Mataro
6-3
Juvesport A Juvesport A
Juventus AC Juventus AC
3-2
Santvicenti Club Futbol B Santvicenti Club .
Sun 11 Oct
Aqua Hotel Futbol Club A Aqua Hotel Futbol
3-0
Pla D'en Boet Club Esp A D'en Boet Club
Alella Alella
3-2
Canet A Canet A
Equipe / Points
1 Cabrils B CAB 3
2 Cerdanyola Mataro Assoc CER 3
3 Aqua Hotel Futbol Club A AQU 3
4 Juventus AC AJU 3
5 Alella ALE 3
6 Dosrius 2010 A DOS 3
7 Llavaneres B LLA 1
8 Rocafonda A ROC 1
Equipe / Points
9 Arenys de Munt A ARE 0
10 Canet A CAN 0
11 Santvicenti Club Futbol B SAN 0
12 Mataro Athletic A A MAT 0
13 Juvesport A JUV 0
14 Pla D'en Boet Club Esp A PLA 0
15 Sant Cebria de Vallalta SCV 0
Groupe 7
Sat 10 Oct
La Torre Claramunt A Torre Claramunt
1-1
Hostalets de Pierola A Hostalets Pierola
Jorba A Jorba A
0-1
La Llacuna A La Llacuna A
Rebrot A Rebrot A
3-2
Santa Coloma Queralta UE Santa Coloma Quer.
Cabrera D'Anoia A Cabrera D'Anoia A
2-5
La Paz A La Paz A
Sun 11 Oct
Calaf B Calaf B
0-0
Esparreguera B Esparreguera B
Fatima A Fatima A
1-2
Capellades A Capellades A
Tous A Tous A
1-2
Montbui C.F. A Montbui C.F. A
Equipe / Points
1 La Paz A PAZ 3
2 Rebrot A REB 3
3 Capellades A CAP 3
4 Montbui C.F. A MCF 3
5 La Llacuna A LLA 3
6 Hostalets de Pierola A HPI 1
7 La Torre Claramunt A TCL 1
Equipe / Points
8 Calaf B CAL 1
9 Esparreguera B ESP 1
10 Santa Coloma Queralta UE SCQ 0
11 Fatima A FAT 0
12 Tous A TOU 0
13 Jorba A JOR 0
14 Cabrera D'Anoia A CDA 0
Groupe 10
Sat 10 Oct
Sant Cugat Sesgarrigues Sant Cugat Sesgar.
1-3
Martinenca A Martinenca A
Cubelles CF B Cubelles CF B
1-2
Can Cartro A Can Cartro A
Pla del Penedes Pla del Penedes
1-1
Quintinenc A Quintinenc A
Sun 11 Oct
Avinyonet A Avinyonet A
2-2
Base Espirall Les Clotes A Base Espirall Clo.
Hortonenc A Hortonenc A
3-4
Sant Pau D'Ordal A Sant D'Ordal
Sant Sadurni A Sant Sadurni A
1-0
Sant Pere Molanta Sant Pere Molanta
Equipe / Points
1 Martinenca A MAR 3
2 Sant Pau D'Ordal A SPO 3
3 Can Cartro A CAC 3
4 Sant Sadurni A SSD 3
5 Avinyonet A AVI 1
6 Base Espirall Les Clotes A BAS 1
7 Pla del Penedes PDP 1
Equipe / Points
8 Quintinenc A QUI 1
9 Mediona A MED 0
10 Hortonenc A HOR 0
11 Cubelles CF B CUB 0
12 Sant Pere Molanta SPM 0
13 Sant Cugat Sesgarrigues SCS 0
Groupe 13
Sat 10 Oct
Escola Pia Terrassa Escola Terrassa
7-0
Sant Pere Nord B Sant Pere Nord B
FundaciÒ Terrassa 1906 A FundaciÒ Terrassa
3-1
Can Trias B Can Trias B
Ullastrell CF Ullastrell CF
0-5
Escola Viladecavalls A Escola
Blaugrana Sant Cugat A Blaugrana Sant Cu.
19:30
Vacarisses CE Vacarisses CE
Sun 11 Oct
Maurina Egara A Maurina Egara A
1-4
Can Boada Can Boada
Jabac I Terrassa Jabac I Terrassa
2-0
Escuela F. Bonaire A Escuela Bonaire
Equipe / Points
1 Escola Pia Terrassa EPT 3
2 Escola Viladecavalls A EVI 3
3 Can Boada CBO 3
4 FundaciÒ Terrassa 1906 A FUN 3
5 Jabac I Terrassa JIT 3
6 Blaugrana Sant Cugat A BSC 0
7 Juventud 25 de Septiembre B JUV 0
Equipe / Points
8 Vacarisses CE VAC 0
9 Can Trias B CTR 0
10 Escuela F. Bonaire A EFB 0
11 Maurina Egara A MAU 0
12 Ullastrell CF ULL 0
13 Sant Pere Nord B SPN 0
Groupe 14
Sat 10 Oct
Gran Pª Espanyolista Manig Gran Pª Espany.
3-4
Vallvidrera Senglars B Vallvidrera
Gotic A Gotic A
1-2
Atlanta-El Raval A Atlanta-El Raval
Nacional de Barcelona Futbo Nacional Barcelona
1-5
Athletic Can Vidalet Athletic Vidalet
Sun 11 Oct
Piferrer At. Piferrer At.
2-1
Poble Nou AT A Poble Nou AT A
Montañesa B Montañesa B
1-3
Celtic UE B Celtic UE B
Unificación Bellvitge UD C Unificación
3-2
Unificació Ciutat Meridiana Unificació Ciutat
Sants B Sants B
2-1
Gornal B Gornal B
Equipe / Points
1 Athletic Can Vidalet ACV 3
2 Celtic UE B CUE 3
3 Vallvidrera Senglars B VAS 3
4 Unificación Bellvitge UD C UBU 3
5 Atlanta-El Raval A ARA 3
6 Piferrer At. PIF 3
7 Sants B SAN 3
8 Can Buxeres B BUX 0
Equipe / Points
9 Gran Pª Espanyolista Manig GRA 0
10 Unificació Ciutat Meridiana UCM 0
11 Gornal B GOR 0
12 Gotic A GOT 0
13 Poble Nou AT A PNA 0
14 Montañesa B MON 0
15 Nacional de Barcelona Futbo NAC 0
Groupe 15
Sun 11 Oct
Sistrells A Sistrells A
3-2
Guinardo A Guinardo A
Can Clota - La Plana B Clota Plana
-
La Salle Bonanova B Salle Bonanova
Singuerlin B Singuerlin B
-
Escola Collblanc Torrassa A Escola Collblanc .
La Cosecha A La Cosecha A
2-2
Sant Genis-Penitentes B Sant
Sat 17 Oct
Arrabal Calaf de Gramanet Arrabal Calaf Gra.
18:15
Monopol A Monopol A
Equipe / Points
1 Sistrells A SIS 3
2 La Cosecha A LCO 1
3 Sant Genis-Penitentes B SGP 1
4 Arrabal Calaf de Gramanet ACG 0
5 Barcelona Dragons Club de F BAR 0
6 Escola Collblanc Torrassa A ESC 0
7 La Florida B FLO 0
Equipe / Points
8 Can Clota - La Plana B PLA 0
9 La Salle Bonanova B LSB 0
10 La Salut Pere Gol B SPG 0
11 Lloreda B LLO 0
12 Monopol A MON 0
13 Singuerlin B SIN 0
14 Guinardo A GUI 0
Groupe 17
Sat 10 Oct
Pª Barc Anguera B Pª Barc Anguera
6-1
Besos Baron de Viver B Besos Baron Viver
L'esquerra de L'eixample B L'esquerra
2-2
Unificacion Bellvitge B B Unificacion
Sun 11 Oct
Gp3 Futbol Club A A Futbol Club
4-3
Nacional de Barcelona Futbo Nacional Barcelona
Gornal UD C Gornal UD C
2-4
Valldoreix B B Valldoreix B B
UD Parc B UD Parc B
19:30
Poble Nou B Poble Nou B
Huracán de Barcelona B Huracán Barcelona
0-2
Sant Ignasi C Sant Ignasi C
Equipe / Points
1 Pª Barc Anguera B PAB 3
2 Valldoreix B B VAL 3
3 Sant Ignasi C SAN 3
4 Gp3 Futbol Club A A FUT 3
5 L'esquerra de L'eixample B LAE 1
6 Unificacion Bellvitge B B UNI 1
7 Montbau A A MON 0
Equipe / Points
8 UD Parc B PAR 0
9 Poble Nou B PNO 0
10 Nacional de Barcelona Futbo NAC 0
11 Gornal UD C GOR 0
12 Huracán de Barcelona B HUB 0
13 Besos Baron de Viver B BES 0
Groupe 23
Sat 10 Oct
L'espluga de Francoli A A L'espluga Francoli
1-2
Costa Daurada A Costa Daurada A
Riudoms B Riudoms B
18:00
Almoster A Almoster A
Sun 11 Oct
Vilaseca B Vilaseca B
2-0
Les Borges del Camp A Borges Camp
Base L'hospitalet de L'infa Base L'hospitalet
2-1
Salou B B Salou B B
Equipe / Points
1 Vilaseca B VIL 3
2 Base L'hospitalet de L'infa BAS 3
3 Costa Daurada A COS 3
4 Almoster A ALM 0
5 Reus Roig I Negre Club Futb REU 0
Equipe / Points
6 Riudoms B RIU 0
7 L'espluga de Francoli A A LAE 0
8 Salou B B SAL 0
9 Les Borges del Camp A BOR 0
Groupe 24
Sat 10 Oct
Vilabella Atletic A Vilabella Atletic
2-2
UniÒ Esportiva Creixell A UniÒ Esportiva C.
Cunit A Cunit A
19:30
Tarraco A A Tarraco A A
Sun 11 Oct
Segur UE B Segur UE B
3-2
Alcover B Alcover B
Perafort A Perafort A
7-1
Montblanc Club Futbol B Montblanc Club Fu.
Constanti B Constanti B
3-0
El Catllar B El Catllar B
Equipe / Points
1 Perafort A PER 3
2 Constanti B CON 3
3 Segur UE B SUE 3
4 UniÒ Esportiva Creixell A UNI 1
5 Vilabella Atletic A VIL 1
Equipe / Points
6 Cunit A CUN 0
7 Tarraco A A TAR 0
8 Alcover B ALC 0
9 El Catllar B CAT 0
10 Montblanc Club Futbol B MON 0
505

All leagues and competitions in Espagne

Follow BeSoccer on Facebook