noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo App Huawei
  • San Jose UD
  • Ebro CD
  • Cabezo de Torres
  • El Ejido 2012
  • Coria CF
  • ACR EF Águilas
  • CD Mediterráneo
  • Pinatar
  • Actur Pablo Iglesias CD
  • Atlético Antoniano
  • CD Manacor
  • ADM Lorquí
  • Huesca SD B
  • SD Juventud
  • La Cañada Atlético
  • FC Cartagena
  • Victoria CF Juvenil
  • CD Amigó
  • SD Llano 2000 B
  • Beniaján Cf
  • ED Moratalaz
  • Varea
I - Galicia A
Sat 07 Nov
At. Coruña Montañeros Coruña
0-2
SD Compostela SD Compostela
Villalbes RC Villalbes RC
0-4
Deportivo B Deportivo B
O Val SD O Val SD
0-3
Pontevedra Pontevedra
Lalin EF Lalin EF
0-2
Lugo B Lugo B
Arosa Sc Arosa Sc
3-2
Victoria CF Juvenil Victoria Juvenil
Equipe / Points
1 Deportivo B DEP 3
2 Pontevedra PON 3
3 Lugo B LUG 3
4 SD Compostela SDC 3
5 Arosa Sc ARO 3
Equipe / Points
6 Victoria CF Juvenil VIC 0
7 At. Coruña Montañeros ACO 0
8 Lalin EF LAL 0
9 O Val SD OVA 0
10 Villalbes RC VIL 0
I - Galicia B
Sat 07 Nov
Alondras Alondras
1-1
Ourense CF Ourense CF
Rápido De Bouzas Rápido De Bouzas
5-2
Porriño Industrial Juvenil Porriño
Sun 08 Nov
UD Ourense UD Ourense
1-2
RC Celta B RC Celta B
Val Miñor B Val Miñor B
2-2
Coruxo FC Coruxo FC
Sun 27 Dec
CD Areosa CD Areosa
1-3
Valladares Valladares
Equipe / Points
1 Rápido De Bouzas RAP 3
2 Valladares VAL 3
3 RC Celta B CEL 3
4 Coruxo FC COR 1
5 Val Miñor B VMI 1
Equipe / Points
6 Alondras ALO 1
7 Ourense CF OUR 1
8 UD Ourense OUR 0
9 CD Areosa CDA 0
10 Porriño Industrial Juvenil POR 0
II - Asturias A
Tue 08 Dec
SD Llano 2000 B SD Llano 2000 B
6-3
Colegio de la Inmaculada Colegio Inmaculada
Roces B Roces B
3-1
Lealtad Lealtad
Manuel Rubio Manuel Rubio
1-0
Codema Codema
Cd Llanes Cd Llanes
1-0
Romanón Romanón
Sporting B Sporting B
7-1
Veriña CF Veriña CF
Equipe / Points
1 Sporting B SPO 3
2 SD Llano 2000 B SDL 3
3 Roces B ROC 3
4 Cd Llanes CDL 3
5 Manuel Rubio MAN 3
Equipe / Points
6 Romanón CDR 0
7 Codema COD 0
8 Lealtad LEA 0
9 Colegio de la Inmaculada COL 0
10 Veriña CF VER 0
II - Asturias B
Sat 17 Oct
UD Llanera UD Llanera
1-3
Real Oviedo B Real Oviedo B
CD Covadonga CD Covadonga
0-3
Navarro Cf Navarro Cf
Astur Cf Astur Cf
0-2
CD Quirinal CD Quirinal
Wed 11 Nov
Avilés Stadium Avilés Stadium
1-1
Langreo Eulalia Langreo Eulalia
Wed 25 Nov
CD Vallobin CD Vallobin
1-1
Club Alcázar Club Alcázar
Equipe / Points
1 Navarro Cf NAV 3
2 Real Oviedo B REA 3
3 CD Quirinal CDQ 3
4 Avilés Stadium AVI 1
5 Langreo Eulalia LAN 1
6 CD Vallobin CDV 1
Equipe / Points
7 Club Alcázar ALC 1
8 Caudal Deportivo CAU 0
9 UD Llanera LLA 0
10 Astur Cf AST 0
11 CD Covadonga COV 0
III - Castilla y León A
Sat 31 Oct
La Salle B La Salle B
0-1
Colegios Diocesanos Colegios
Gª Segoviana Gª Segoviana
2-0
Isoba Isoba
Vista Alegre B Vista Alegre B
1-1
Ci De La Amistad Ci De La Amistad
Sun 01 Nov
Numancia B Juvenil Numancia Juvenil
1-1
La Charca La Charca
Equipe / Points
1 Gª Segoviana SEG 3
2 Colegios Diocesanos COL 3
3 Vista Alegre B INT 1
4 La Charca CHA 1
5 Numancia B Juvenil NUM 1
Equipe / Points
6 Ci De La Amistad CIA 1
7 Burgos Promesas 2000 BUR 0
8 La Salle B SAL 0
9 Isoba ISO 0
III - Castilla y León B
Sat 31 Oct
Ponferradina Ponferradina
2-0
Atlético Pinilla Atlético Pinilla
Santa Marta de Tormes B Santa Marta Tormes
1-0
Zamora Cf Zamora Cf
Sun 01 Nov
Valladolid B Valladolid B
7-0
F. Peña B F. Peña B
Wed 25 Nov
UD Sur UD Sur
4-4
CD Parquesol CD Parquesol
Sun 29 Nov
Puente Castro FC Puente Castro FC
2-0
Victoria Uemc Victoria Uemc
Equipe / Points
1 Valladolid B REA 3
2 Puente Castro FC PUE 3
3 Ponferradina PON 3
4 Santa Marta de Tormes B SMT 3
5 CD Parquesol CDP 1
Equipe / Points
6 UD Sur UDS 1
7 Zamora Cf ZAM 0
8 Atlético Pinilla ATL 0
9 Victoria Uemc VIC 0
10 F. Peña B FUT 0
IV - País Vasco A
Sat 31 Oct
CD Getxo CD Getxo
-
CD Vasconia CD Vasconia
Indartsu Indartsu
-
Deusto Deusto
Durango Juvenil Durango Juvenil
-
Athletic B Juvenil Athletic Juvenil
Sun 01 Nov
Danok Bat CF B Juvenil Danok Juvenil
-
Santutxu B Santutxu B
Equipe / Points
1 Athletic B Juvenil ATH 0
2 CD Getxo CDG 0
3 CD Vasconia VAS 0
4 Danok Bat CF B Juvenil DAN 0
5 Deusto DEU 0
Equipe / Points
6 Durango Juvenil DUR 0
7 Gernika GER 0
8 Indartsu IND 0
9 Santutxu B SAN 0
IV - País Vasco B
Sun 08 Nov
Antiguoko KE B Juvenil Antiguoko Juvenil
-
Real Sociedad B Real Sociedad B
Hernani Hernani
-
Beasain SD Beasain SD
Tolosa Tolosa
-
Deportivo Alavés B Deportivo Alavés
Barakaldo Barakaldo
-
Amorebieta Amorebieta
Equipe / Points
1 Amorebieta AMO 0
2 Antiguoko KE B Juvenil ANT 0
3 Barakaldo BCF 0
4 Beasain SD BEA 0
Equipe / Points
5 Deportivo Alavés B DEP 0
6 Hernani HER 0
7 Real Sociedad B REA 0
8 Tolosa TOL 0
V - La Rioja A
Sat 05 Dec
CA River Ebro CA River Ebro
7-0
San Marcial San Marcial
SD Oyonesa SD Oyonesa
1-2
CD Berceo CD Berceo
Sun 06 Dec
CD Pradejón CD Pradejón
3-0
Comillas Comillas
Sat 06 Mar
Valvanera Cd Valvanera Cd
0-1
CD Villegas CD Villegas
Equipe / Points
1 CA River Ebro CLU 3
2 CD Pradejón PRA 3
3 CD Berceo BER 3
4 CD Villegas CDV 3
5 Arnedo ARN 0
Equipe / Points
6 SD Oyonesa OYO 0
7 Valvanera Cd VAL 0
8 Comillas COM 0
9 San Marcial SMC 0
V - La Rioja B
Sat 05 Dec
CD Alfaro CD Alfaro
5-0
Cdef Mareo Cdef Mareo
Varea Varea
7-1
Naxara Naxara
Sat 26 Dec
UD Logroñés B UD Logroñés B
4-0
CD Tedeón CD Tedeón
Sat 02 Jan
CD Calahorra CD Calahorra
4-1
CDEF Logroño CDEF Logroño
Equipe / Points
1 Varea VAR 3
2 CD Alfaro ALF 3
3 UD Logroñés B UDL 3
4 CD Calahorra CAL 3
5 Yagüe CF YAG 0
Equipe / Points
6 CDEF Logroño CDE 0
7 CD Tedeón TED 0
8 Cdef Mareo CDE 0
9 Naxara NAX 0
VI - Aragón A
Sat 05 Dec
Ejea SD Ejea SD
0-0
Cn Helios Cn Helios
Racing Club Zaragoza Racing Club Zarag.
5-0
Borja EFB Borja EFB
SD Juventud SD Juventud
2-1
Amistad Amistad
Ebro CD Ebro CD
5-1
CD Valdefierro CD Valdefierro
Ipc La Escuela Ipc La Escuela
4-0
Giner Torrero CD Giner Torrero CD
Alcañiz CF A Alcañiz CF A
1-1
St. Casablanca AD St. Casablanca AD
Equipe / Points
1 Racing Club Zaragoza RCZ 3
2 Ebro CD EBR 3
3 Ipc La Escuela ESC 3
4 SD Juventud CFS 3
5 Alcañiz CF A ALC 1
6 St. Casablanca AD STC 1
Equipe / Points
7 Cn Helios CNH 1
8 Ejea SD EJE 1
9 Amistad AMI 0
10 CD Valdefierro CDV 0
11 Giner Torrero CD GTO 0
12 Borja EFB BOR 0
VI - Aragón B
Sat 05 Dec
Zaragoza B Zaragoza B
2-2
Ud Balsas Picarral Balsas Picarral
Monzon Monzon
2-1
CF Hernán Cortés Hernán Cortés
San Gregorio Arrabal Gregorio Arrabal
3-0
Utebo CF Utebo CF
Ud Montecarlo Ud Montecarlo
5-0
Peñas Oscenses A Peñas Oscenses A
San Jose UD San Jose UD
2-3
Actur Pablo Iglesias CD Actur Pablo Igles.
Huesca SD B Huesca SD B
4-2
Marianistas CD Marianistas CD
Equipe / Points
1 Ud Montecarlo MON 3
2 San Gregorio Arrabal SGA 3
3 Huesca SD B SDH 3
4 Actur Pablo Iglesias CD API 3
5 Monzon MON 3
6 Zaragoza B ZAR 1
Equipe / Points
7 Ud Balsas Picarral UDB 1
8 San Jose UD SJO 0
9 CF Hernán Cortés HCJ 0
10 Marianistas CD MAR 0
11 Utebo CF UTE 0
12 Peñas Oscenses A POS 0
VII - Cataluña A
Sat 31 Oct
Gimnastic Manresa A Gimnastic Manresa
2-2
La Floresta La Floresta
Unificación Bellvitge Unificación
1-0
AE Prat AE Prat
Sun 01 Nov
Sants Sants
3-0
Vilaseca Vilaseca
Wed 11 Nov
Cornellà B Cornellà B
0-2
Barcelona B Barcelona B
Wed 25 Nov
Sant Andreu Sant Andreu
3-1
Gimnàstic De Tarragona B Gimnàstic
Equipe / Points
1 Sants SAN 3
2 Sant Andreu UES 3
3 Barcelona B FCB 3
4 Unificación Bellvitge UDU 3
5 Gimnastic Manresa A MAN 1
Equipe / Points
6 La Floresta FLO 1
7 AE Prat ATL 0
8 Gimnàstic De Tarragona B GIM 0
9 Cornellà B UDC 0
10 Vilaseca VIL 0
VII - Cataluña B
Sat 31 Oct
Cf Damm B Juvenil Cf Damm B Juvenil
1-3
Llagostera Llagostera
Badalona Juvenil Badalona Juvenil
3-1
Manlleu Manlleu
Sun 01 Nov
FE Grama FE Grama
1-2
EF Mataró CE Juvenil Mataró Juvenil
Wed 18 Nov
Espanyol B Espanyol B
4-0
Unio Jabac I Terrassa B Unio Jabac Terras.
Tue 08 Dec
Girona FC B Girona FC B
5-2
Mercantil Mercantil
Equipe / Points
1 Espanyol B RCD 3
2 Girona FC B GIR 3
3 Badalona Juvenil CFB 3
4 Llagostera LLA 3
5 EF Mataró CE Juvenil ESC 3
Equipe / Points
6 FE Grama GRA 0
7 Cf Damm B Juvenil CFD 0
8 Manlleu MAN 0
9 Mercantil CEM 0
10 Unio Jabac I Terrassa B JAB 0
VIII - Comunidad Valenciana A
Sat 17 Oct
La Nucia La Nucia
3-2
Torre Levante B Torre Levante B
C. Benidorm A C. Benidorm A
0-5
Villarreal B Villarreal B
Alzira B Alzira B
2-0
CD Castellon B CD Castellon B
Sun 18 Oct
Elche B Elche B
2-0
Tavernes Blanques Cf Tavernes Blanques
Don Bosco A Don Bosco A
1-1
San Jose A San Jose A
San Marcelino A San Marcelino A
1-0
Denia A Denia A
Equipe / Points
1 Villarreal B VIL 3
2 Elche B ELC 3
3 Alzira B ALZ 3
4 La Nucia NUC 3
5 San Marcelino A MAR 3
6 San Jose A ESC 1
Equipe / Points
7 Don Bosco A DBO 1
8 Torre Levante B TOR 0
9 Denia A DEN 0
10 CD Castellon B CAS 0
11 Tavernes Blanques Cf TAV 0
12 C. Benidorm A CIU 0
VIII - Comunidad Valenciana B
Sat 17 Oct
Valencia B Valencia B
2-0
Intangco A Intangco A
Levante B Levante B
0-2
Ràcing Algemesí CF Ràcing Algemesí
Hércules B Hércules B
1-1
Alcoyano Alcoyano
Sun 18 Oct
Roda B Roda B
2-1
Paterna CF A Paterna CF A
Dragon Force A Dragon Force A
0-3
Alboraya B Alboraya B
Vilamarxant A Vilamarxant A
4-1
Celtic Elche A Celtic Elche A
Equipe / Points
1 Vilamarxant A VIL 3
2 Alboraya B ALB 3
3 Ràcing Algemesí CF ALG 3
4 Valencia B VAL 3
5 Roda B ROD 3
6 Alcoyano ALC 1
Equipe / Points
7 Hércules B HER 1
8 Paterna CF A PAT 0
9 Levante B LEV 0
10 Intangco A INT 0
11 Celtic Elche A CEL 0
12 Dragon Force A DRA 0
IX - Islas Baleares A
Sat 24 Oct
Sporting Ciutat de Palma Sporting Ciutat P.
1-0
Penya Ciutadella Penya Ciutadella
SD La Salle Juvenil Salle Juvenil
1-2
CD Manacor CD Manacor
Atlético Baleares A Atlético Baleares
3-0
Calvià Atlético Calvià Atlético
Sun 25 Oct
CD Ferriolense CD Ferriolense
1-1
La Unión A La Unión A
Alaior Alaior
0-3
CD Felanitx CD Felanitx
Equipe / Points
1 Atlético Baleares A ATB 3
2 CD Felanitx FEL 3
3 CD Manacor MAN 3
4 Sporting Ciutat de Palma SPO 3
5 CD Ferriolense CDF 1
6 La Unión A UNI 1
Equipe / Points
7 CD Menorca CDM 0
8 SD La Salle Juvenil SDL 0
9 Penya Ciutadella PEN 0
10 Calvià Atlético CAL 0
11 Alaior ALA 0
IX - Islas Baleares B
Sat 24 Oct
CE Constància CE Constància
0-1
Portmany Portmany
Mallorca B Juvenil Mallorca Juvenil
6-1
Blanc I Blava Blanc I Blava
AD Penya Arrabal B Penya Arrabal
2-5
San Francisco B San Francisco B
Sun 25 Oct
Platges de Calvia A Platges Calvia
1-2
CD Cide CD Cide
Tue 08 Dec
Peña Deportiva Peña Deportiva
1-1
Atlético Rafal A Atlético Rafal A
Equipe / Points
1 Mallorca B Juvenil RCD 3
2 San Francisco B SAN 3
3 CD Cide CDC 3
4 Portmany POR 3
5 Atlético Rafal A ARA 1
Equipe / Points
6 Peña Deportiva SCR 1
7 Platges de Calvia A PLA 0
8 CE Constància CEC 0
9 AD Penya Arrabal B PEN 0
10 Blanc I Blava BLA 0
X - Murcia A
Sat 31 Oct
Los Garres Los Garres
1-1
Ranero Ranero
Sun 01 Nov
EDM Jumilla EDM Jumilla
1-1
ADM Lorquí ADM Lorquí
Académico Murcia Académico Murcia
2-1
Beniaján Cf Beniaján Cf
Puente Tocinos Normatex Puente Tocinos No.
2-1
Muleño Muleño
Futból Base Yecla Futból Base Yecla
1-4
Real Murcia B Real Murcia B
Wed 25 Nov
UCAM Murcia B UCAM Murcia B
1-1
Cabezo de Torres Cabezo de Torres
Equipe / Points
1 Real Murcia B REA 3
2 Académico Murcia ACA 3
3 Puente Tocinos Normatex PUE 3
4 ADM Lorquí ADM 1
5 Cabezo de Torres CLU 1
6 EDM Jumilla EDJ 1
Equipe / Points
7 Ranero RAN 1
8 UCAM Murcia B UCA 1
9 Los Garres GAR 1
10 Beniaján Cf BEN 0
11 Muleño MUL 0
12 Futból Base Yecla FUT 0
X - Murcia B
Sat 31 Oct
Guadalupe Guadalupe
2-2
Cartagena FC Cartagena FC
ACR EF Águilas ACR EF Águilas
0-0
Santa Ana Santa Ana
CD Mediterráneo CD Mediterráneo
0-3
Mar Menor CF Mar Menor CF
Pinatar Pinatar
3-0
San Miguel-Panaderia Guilla Miguel-Panaderia
Sun 01 Nov
Lorca C.F.B. Lorca C.F.B.
0-2
Cantera Lorca Deportiva Cantera Lorca Dep.
Wed 25 Nov
FC Cartagena FC Cartagena
3-1
EF Torre Pacheco EF Torre Pacheco
Equipe / Points
1 Pinatar PIN 3
2 Mar Menor CF MMC 3
3 FC Cartagena CAR 3
4 Cantera Lorca Deportiva CAN 3
5 Guadalupe GUA 1
6 Cartagena FC CFC 1
Equipe / Points
7 ACR EF Águilas ACR 1
8 Santa Ana SAN 1
9 EF Torre Pacheco EFT 0
10 Lorca C.F.B. LOR 0
11 CD Mediterráneo CDM 0
12 San Miguel-Panaderia Guilla SAN 0
XI - Extremadura A
Sat 31 Oct
CP Flecha Negra CP Flecha Negra
3-1
Don Bosco Don Bosco
Olivenza A Olivenza A
1-1
EF Puebla De La Calzada Puebla Calzada
CD Valdelacalzada CD Valdelacalzada
2-1
Academia Extremadura Academia
Sun 01 Nov
CD Castuera CD Castuera
2-3
CD Badajoz B CD Badajoz B
Mon 02 Nov
CD Santa Amalia CD Santa Amalia
2-3
Jerez CF Jerez CF
Equipe / Points
1 CP Flecha Negra CPF 3
2 CD Badajoz B BAD 3
3 Jerez CF JER 3
4 CD Valdelacalzada CDV 3
5 EF Puebla De La Calzada EFP 1
Equipe / Points
6 Olivenza A OLI 1
7 CD Castuera CSU 0
8 CD Santa Amalia ISA 0
9 Academia Extremadura CPA 0
10 Don Bosco CPD 0
XI - Extremadura B
Sat 31 Oct
CD Diocesano CD Diocesano
9-0
Imperio de Mérida C. Pvo. A Imperio Mérida P.
CD Coria CD Coria
3-0
Moralo CP Moralo CP
Ef Emérita Augusta Emérita Augusta
3-4
Cacereño A Cacereño A
AD Ciudad de Plasencia CF Ciudad Plasencia
0-3
Mérida AD Mérida AD
Sun 01 Nov
Chinato A Chinato A
0-4
UP Plasencia UP Plasencia
Equipe / Points
1 CD Diocesano CDD 3
2 UP Plasencia UPP 3
3 CD Coria COR 3
4 Mérida AD MER 3
5 Cacereño A CAC 3
Equipe / Points
6 Ef Emérita Augusta EFE 0
7 AD Ciudad de Plasencia CF CDP 0
8 Moralo CP MOR 0
9 Chinato A CHI 0
10 Imperio de Mérida C. Pvo. A IME 0
XII - Comunidad de Madrid A
Sat 31 Oct
RSD Alcalá RSD Alcalá
4-0
Alcobendas Alcobendas
Rayo Ciudad Alcobendas A Rayo Ciudad Alcob.
1-1
Canillas A Canillas A
Sun 01 Nov
Atlético B Atlético B
5-3
Las Rozas Juvenil Las Rozas Juvenil
Real Madrid B Real Madrid B
6-1
Rayo Majadahonda B Rayo Majadahonda
Equipe / Points
1 Real Madrid B RMA 3
2 RSD Alcalá ALC 3
3 Atlético B ATM 3
4 Canillas A CAN 1
5 Rayo Ciudad Alcobendas A RCA 1
Equipe / Points
6 Atlético Madrileño B AMB 0
7 Las Rozas Juvenil LRZ 0
8 Alcobendas ALC 0
9 Rayo Majadahonda B RAY 0
XII - Comunidad de Madrid B
Sat 31 Oct
Rayo Vallecano B Rayo Vallecano B
1-2
San Fernando Henares Fernando Henares
Leganés B Leganés B
0-3
Fuenlabrada Fuenlabrada
Móstoles URJC B Móstoles URJC B
2-2
ED Moratalaz ED Moratalaz
Sun 01 Nov
Getafe B Getafe B
1-0
AD Torrejón CF A AD Torrejón CF A
Equipe / Points
1 Fuenlabrada FUE 3
2 San Fernando Henares SFH 3
3 Getafe B GET 3
4 Móstoles URJC B CMB 1
5 ED Moratalaz EDM 1
Equipe / Points
6 Boadilla A BOA 0
7 Rayo Vallecano B RVM 0
8 AD Torrejón CF A TAR 0
9 Leganés B CDL 0
XIII - Andalucía Oriental A
Sun 25 Oct
Almería B Almería B
2-0
Real Jaén Real Jaén
La Mojonera C.F. La Mojonera C.F.
0-1
Atletico Jaen Atletico Jaen
El Ejido 2012 El Ejido 2012
5-0
Linares Deportivo Linares Deportivo
CD Medina CD Medina
1-1
Los Molinos CF Juvenil Molinos Juvenil
C.D. Quesada C.D. Quesada
1-0
La Cañada Atlético Cañada Atlético
Equipe / Points
1 El Ejido 2012 ELE 3
2 Almería B UDA 3
3 Atletico Jaen ATJ 3
4 C.D. Quesada CDQ 3
5 CD Medina MED 1
Equipe / Points
6 Los Molinos CF Juvenil LOS 1
7 La Cañada Atlético LAC 0
8 La Mojonera C.F. LAM 0
9 Real Jaén REA 0
10 Linares Deportivo LID 0
XIII - Andalucía Oriental B
Sat 24 Oct
Granada CF B Granada CF B
3-1
Conejito Málaga Conejito Málaga
Sun 25 Oct
Alhendin Balompié Alhendin Balompié
4-1
UD San Pedro A UD San Pedro A
Mortadelo Mortadelo
1-0
Málaga B Juvenil Málaga B Juvenil
Wed 23 Dec
Marbella FC A Marbella FC A
4-1
Arenas de Armilla Arenas de Armilla
Equipe / Points
1 Alhendin Balompié CBA 3
2 Marbella FC A UDM 3
3 Granada CF B GRA 3
4 Mortadelo MOR 3
5 Atarfe Industrial Juvenil ATA 0
Equipe / Points
6 Málaga B Juvenil MCF 0
7 Conejito Málaga CON 0
8 Arenas de Armilla ARE 0
9 UD San Pedro A SAN 0
XIV - Andalucía Occidental A
Sat 24 Oct
Sevilla FC B Sevilla FC B
1-1
San Fernando CD Isleño Fernando Isleño
Sporting de Ceuta Sporting de Ceuta
0-0
Algeciras CF Algeciras CF
Sun 25 Oct
Balón De Cádiz CF Balón Cádiz
3-1
Xerez Deportivo FC Xerez Deportivo
San Roque San Roque
2-4
Atlético Antoniano Atlético
Equipe / Points
1 Atlético Antoniano ATL 3
2 Balón De Cádiz CF BAL 3
3 San Fernando CD Isleño FER 1
4 Sevilla FC B SEV 1
5 Algeciras CF ALG 1
Equipe / Points
6 Sporting de Ceuta CSC 1
7 PD Rociera PDR 0
8 San Roque SAN 0
9 Xerez Deportivo FC XER 0
XIV - Andalucía Occidental B
Sun 25 Oct
Coria CF Coria CF
2-0
Córdoba CF B Córdoba CF B
Los Rosales AD Los Rosales AD
2-0
Don Bosco CF Don Bosco CF
UD Tomares UD Tomares
2-1
Recreativo B Recreativo B
Tue 08 Dec
Real Betis Balompié B Real Betis Balomp.
1-0
Salerm Puente Genil Salerm Puente Gen.
Equipe / Points
1 Coria CF COR 3
2 Los Rosales AD ROS 3
3 UD Tomares TOM 3
4 Real Betis Balompié B REA 3
5 Fundacion Lucena FC FUN 0
Equipe / Points
6 Recreativo B RCR 0
7 Salerm Puente Genil SAL 0
8 Córdoba CF B COR 0
9 Don Bosco CF DON 0
XV - Castilla La Mancha A
Sat 31 Oct
CD Azuqueca CD Azuqueca
0-2
Ciudad de Talavera CD Ciudad Talavera
Elite Talavera Elite Talavera
2-5
AD Illescas AD Illescas
Odelot Toletum Odelot Toletum
2-0
Torrijos CD Torrijos CD
Dinamo Guadalajara A Dinamo Guadalajara
1-3
Mora Cf Mora Cf
Sun 01 Nov
UB Conquense UB Conquense
1-2
CD Toledo B CD Toledo B
Equipe / Points
1 AD Illescas ADI 3
2 Mora Cf MOR 3
3 Ciudad de Talavera CD CIU 3
4 Odelot Toletum ODE 3
5 CD Toledo B TOL 3
Equipe / Points
6 UB Conquense UBC 0
7 Dinamo Guadalajara A DGU 0
8 CD Azuqueca CDA 0
9 Torrijos CD CDT 0
10 Elite Talavera ELI 0
XV - Castilla la Mancha B
Sat 31 Oct
EFUD Albacer EFUD Albacer
0-2
Albacete Balompie B Albacete Balompie
Manzanares Manzanares
0-0
Calvo Sotelo Puertollano Calvo Sotelo Puer.
CDEFB Valdepeñas CDEFB Valdepeñas
1-3
Sporting de Alcazar A Sporting Alcazar
Atletico Puertollano Atletico
3-1
Deportivo Manchego Deportivo Manchego
Sun 01 Nov
Hellín CF Hellín CF
0-3
EFB La Roda EFB La Roda
Equipe / Points
1 EFB La Roda ROD 3
2 Atletico Puertollano APU 3
3 Sporting de Alcazar A SPO 3
4 Albacete Balompie B ALB 3
5 Calvo Sotelo Puertollano CDB 1
6 Manzanares MAN 1
Equipe / Points
7 Atletico Tomelloso ATT 0
8 CDEFB Valdepeñas VAL 0
9 Deportivo Manchego DEP 0
10 EFUD Albacer EFU 0
11 Hellín CF HEL 0
XVI - Navarra A
Sat 31 Oct
Osasuna B Osasuna B
2-2
Gazte Berriak Antsoain Gazte Berriak Ant.
UDC Txantrea B UDC Txantrea B
1-2
SD Lagunak SD Lagunak
Sun 01 Nov
Mutilvera B Mutilvera B
1-1
Peña Sport Fc Peña Sport Fc
CD Huarte CD Huarte
4-2
Cirbonero Cirbonero
Equipe / Points
1 CD Huarte CDH 3
2 SD Lagunak LAG 3
3 Osasuna B CLU 1
4 Gazte Berriak Antsoain CFG 1
5 Mutilvera B MUT 1
Equipe / Points
6 Peña Sport Fc PEN 1
7 Beti-Onak BEO 0
8 UDC Txantrea B UDC 0
9 Cirbonero CIR 0
XVI - Navarra B
Sat 31 Oct
CD Oberena CD Oberena
0-0
CD Izarra CD Izarra
UCD Burladés UCD Burladés
1-1
AD San Juan B AD San Juan B
CD Amigó CD Amigó
4-0
CD Idoya CD Idoya
Sun 01 Nov
Ardoi Juvenil Ardoi Juvenil
2-3
CD Lezkairu CD Lezkairu
Equipe / Points
1 CD Amigó CDA 3
2 CD Lezkairu CDL 3
3 AD San Juan B ADS 1
4 UCD Burladés UCD 1
5 CD Izarra CDI 1
Equipe / Points
6 CD Oberena CDO 1
7 Pamplona B PAM 0
8 Ardoi Juvenil CDA 0
9 CD Idoya CDI 0
XVII - Cantabria A
Tue 08 Dec
CF Vimenor CF Vimenor
2-1
Atlético Perines B Atlético Perines
CD Colindres CD Colindres
2-2
SD Textil Escudo SD Textil Escudo
Marina Sport B Marina Sport B
2-1
Cd Guarnizo Cd Guarnizo
SD Revilla A SD Revilla A
4-3
Cd Monte Cd Monte
Cd Cayón Cd Cayón
0-3
Real Racing Club B Real Racing Club
Equipe / Points
1 Real Racing Club B REA 3
2 SD Revilla A SDP 3
3 CF Vimenor CFV 3
4 Marina Sport B MAR 3
5 CD Colindres CDC 1
Equipe / Points
6 SD Textil Escudo SDT 1
7 Cd Monte CDM 0
8 Atlético Perines B ATL 0
9 Cd Guarnizo CDG 0
10 Cd Cayón CDC 0
XVII - Cantabria B
Tue 08 Dec
CD Amistad Sniace CD Amistad Sniace
1-2
SD Solares-Medio Cudeyo Solares-Medio
Ribamontan Al Mar A Ribamontan
0-2
Castro Fc Castro Fc
Rs Gimnástica Rs Gimnástica
2-0
CD Laredo CD Laredo
Cd Bezana Cd Bezana
3-2
Bansander B Bansander B
Sd Nueva Montaña Sd Nueva Montaña
6-0
Cd Cervantes Cd Cervantes
Equipe / Points
1 Sd Nueva Montaña SDN 3
2 Castro Fc CFC 3
3 Rs Gimnástica GIM 3
4 Cd Bezana CDB 3
5 SD Solares-Medio Cudeyo SDS 3
Equipe / Points
6 Bansander B CLU 0
7 CD Amistad Sniace ASN 0
8 CD Laredo CDL 0
9 Ribamontan Al Mar A RBM 0
10 Cd Cervantes CDC 0
505

All leagues and competitions in Espagne

Follow BeSoccer on Facebook