noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo App Huawei
  • AD Alcorcón FSF
  • Valdetires Ferrol
  • Martos F.S.
  • Cádiz FSF
  • FS Castelldefels
  • Les Corts Ae
  • Almagro FSF
  • Atlético Torcal
  • Unami CP
  • Cd Chiloeches
  • Adae Simancas Fs Codesu
  • UDC Txantrea KKE
  • Monachil 2013 CF
  • El Ejido 2012
  • Lacturale Orvina
  • A Fervenza Fsf
  • Universidad de Salamanca
  • Universidad de Valladolid
  • Rodiles
  • CD Salesianos Puertollano
  • Mora FS
  • UD La Cruz
Groupe 1
Sat 06 Mar
Lada Langreo A Lada Langreo A
3-5
Ribamontan A Ribamontan A
E Muslera E Muslera
2-3
Rodiles Rodiles
Lacturale Orvina Lacturale Orvina
1-0
UDC Txantrea KKE UDC Txantrea KKE
Sun 07 Mar
Mioño Mioño
3-2
Club Deportivo Promesas Fem Club Deportivo Pr.
Equipe / Points
3 Valdetires Ferrol VAL 36
4 Ancorad´Ouro ANC 31
7 FSF Castro FSF 27
10 Bembrive BEM 20
12 A Fervenza Fsf AFE 13
13 Universidad de Salamanca UNI 13
14 Ourense CF B OUR 10
16 CD Inter Sala ISA 3
1 UDC Txantrea KKE UDC 38
Equipe / Points
2 Rodiles ROD 37
5 Gora CDG 28
6 Club Deportivo Promesas Fem CDF 28
8 Lacturale Orvina CDO 24
9 Mioño ADM 21
11 Ribamontan A RIB 14
15 E Muslera MUS 10
17 Lada Langreo A LAD 0
Groupe 3
Sat 06 Mar
El Ejido 2012 El Ejido 2012
1-1
La Algaida La Algaida
SD Hispania SD Hispania
2-3
Martos F.S. Martos F.S.
CD Hércules Ceuta Hércules Ceuta
4-4
CD Camoens CD Camoens
Atlético Torcal Atlético Torcal
5-2
Cádiz FSF Cádiz FSF
Guadalcacín Guadalcacín
0-2
Deportivo Córdoba Deportivo Córdoba
Sun 07 Mar
Villa de Fines Villa de Fines
1-3
Monachil 2013 CF Monachil 2013 CF
La Boca Te Lía La Boca Te Lía
5-2
Roldán B Roldán B
UD La Cruz UD La Cruz
4-0
Sporting Garrovilla Sporting
Equipe / Points
3 La Boca Te Lía BOC 38
5 La Algaida ALG 31
7 MSC Torreblanca FS B TBC 27
8 El Ejido 2012 EJI 25
9 Roldán B ROL 24
10 Martos F.S. MAR 16
13 SD Hispania HIS 13
14 Villa de Fines VIL 13
15 Monachil 2013 CF MON 12
Equipe / Points
1 Deportivo Córdoba DEP 42
2 Atlético Torcal ATT 39
4 UD La Cruz LCV 35
6 Guadalcacín CDG 28
11 Cádiz FSF CAD 14
12 CD Camoens LUI 13
16 Sporting Garrovilla GAR 11
17 CD Hércules Ceuta HEC 7
18 EF Almaraz ALM 1
Groupe 4
Sat 06 Mar
Universidad de Valladolid Universidad
1-5
Unami CP Unami CP
Futsi At. Navalcarnero B Futsi Navalcarnero
4-1
Teldeportivo B Teldeportivo B
Cde FS Villacañas Villacañas
1-4
CD Salesianos Puertollano Salesianos
Sun 07 Mar
Almagro FSF Almagro FSF
2-2
Cd Chiloeches Cd Chiloeches
Futsal Consuegra Feminas Futsal Consuegra .
1-0
Avilasala Avilasala
Colmenarejo Futbol Sala Colmenarejo Futbol
1-1
Adae Simancas Fs Codesu Adae Simancas Cod.
CD Rivas CD Rivas
2-1
FS San Fernando Fem Fernando
AD Alcorcón FSF AD Alcorcón FSF
3-3
Leganés Masdeporte A Leganés
Equipe / Points
3 CD Salesianos Puertollano SPU 34
4 Cd Chiloeches CDC 33
5 Mora FS MOR 31
6 Almagro FSF CDB 30
9 Cde FS Villacañas CDE 24
10 Unami CP UNA 22
15 Avilasala AVI 9
17 Universidad de Valladolid UNI 5
18 Futsal Consuegra Feminas FUT 4
Equipe / Points
1 CD Rivas CDR 42
2 Colmenarejo Futbol Sala COL 36
7 FS San Fernando Fem FSS 28
8 Futsi At. Navalcarnero B FNA 25
11 AD Alcorcón FSF FSC 21
12 Leganés Masdeporte A LEM 19
13 CDVP Soto del Real VPS 15
14 Teldeportivo B TEL 9
16 Adae Simancas Fs Codesu ADA 7
505

All leagues and competitions in Espagne

Follow BeSoccer on Facebook