noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo App Huawei
  • AD Alcorcón FSF
  • Valdetires Ferrol
  • Martos F.S.
  • Atlético Torcal
  • Cádiz FSF
  • FS Castelldefels
  • Les Corts Ae
  • Almagro FSF
  • Unami CP
  • Cd Chiloeches
  • Adae Simancas Fs Codesu
  • UDC Txantrea KKE
  • Monachil 2013 CF
  • El Ejido 2012
  • Lacturale Orvina
  • A Fervenza Fsf
  • Universidad de Salamanca
  • Universidad de Valladolid
  • Rodiles
  • CD Salesianos Puertollano
  • Mora FS
  • UD La Cruz
Groupe 1
Sat 17 Oct
Lada Langreo A Lada Langreo A
0-12
Club Deportivo Promesas Fem Club Deportivo Pr.
E Muslera E Muslera
1-1
UDC Txantrea KKE UDC Txantrea KKE
Gora Gora
2-5
Rodiles Rodiles
Lacturale Orvina Lacturale Orvina
4-0
Ribamontan A Ribamontan A
Sat 31 Oct
CD Inter Sala CD Inter Sala
1-1
A Fervenza Fsf A Fervenza Fsf
Ourense CF B Ourense CF B
3-1
Universidad de Salamanca Universidad
Sun 01 Nov
Valdetires Ferrol Valdetires Ferrol
6-3
FSF Castro FSF Castro
Sat 19 Dec
Ancorad´Ouro Ancorad´Ouro
6-3
Bembrive Bembrive
Equipe / Points
3 Ancorad´Ouro ANC 3
4 Valdetires Ferrol VAL 3
6 Ourense CF B OUR 3
7 A Fervenza Fsf AFE 1
8 CD Inter Sala ISA 1
12 Universidad de Salamanca UNI 0
13 Bembrive BEM 0
14 FSF Castro FSF 0
1 Club Deportivo Promesas Fem CDF 3
Equipe / Points
2 Lacturale Orvina CDO 3
5 Rodiles ROD 3
9 E Muslera MUS 1
10 UDC Txantrea KKE UDC 1
11 Mioño ADM 0
15 Gora CDG 0
16 Ribamontan A RIB 0
17 Lada Langreo A LAD 0
Groupe 3
Sat 17 Oct
CD Hércules Ceuta Hércules Ceuta
2-8
Deportivo Córdoba Deportivo Córdoba
EF Almaraz EF Almaraz
1-7
Cádiz FSF Cádiz FSF
MSC Torreblanca FS B Torreblanca
5-2
La Algaida La Algaida
SD Hispania SD Hispania
0-2
Monachil 2013 CF Monachil 2013 CF
Guadalcacín Guadalcacín
7-0
Sporting Garrovilla Sporting
Sun 18 Oct
El Ejido 2012 El Ejido 2012
0-2
Roldán B Roldán B
Tue 08 Dec
La Boca Te Lía La Boca Te Lía
4-3
Martos F.S. Martos F.S.
Sat 19 Dec
Atlético Torcal Atlético Torcal
8-0
CD Camoens CD Camoens
Equipe / Points
5 MSC Torreblanca FS B TBC 3
6 Monachil 2013 CF MON 3
7 Roldán B ROL 3
8 La Boca Te Lía BOC 3
10 Villa de Fines VIL 0
11 Martos F.S. MAR 0
12 El Ejido 2012 EJI 0
13 SD Hispania HIS 0
14 La Algaida ALG 0
Equipe / Points
1 Atlético Torcal ATT 3
2 Deportivo Córdoba DEP 3
3 Guadalcacín CDG 3
4 Cádiz FSF CAD 3
9 UD La Cruz LCV 0
15 CD Hércules Ceuta HEC 0
16 EF Almaraz ALM 0
17 Sporting Garrovilla GAR 0
18 CD Camoens LUI 0
Groupe 4
Sat 17 Oct
Universidad de Valladolid Universidad
0-6
Cd Chiloeches Cd Chiloeches
Mora FS Mora FS
3-3
CD Salesianos Puertollano Salesianos
Colmenarejo Futbol Sala Colmenarejo Futbol
8-2
Teldeportivo B Teldeportivo B
Cde FS Villacañas Villacañas
6-0
Unami CP Unami CP
Almagro FSF Almagro FSF
6-2
Avilasala Avilasala
Sun 18 Oct
Leganés Masdeporte A Leganés
2-4
CDVP Soto del Real CDVP Soto Real
AD Alcorcón FSF AD Alcorcón FSF
0-1
Futsi At. Navalcarnero B Futsi Navalcarnero
CD Rivas CD Rivas
4-1
Adae Simancas Fs Codesu Adae Simancas Cod.
Equipe / Points
2 Cd Chiloeches CDC 3
3 Cde FS Villacañas CDE 3
4 Almagro FSF CDB 3
8 Mora FS MOR 1
9 CD Salesianos Puertollano SPU 1
11 Futsal Consuegra Feminas FUT 0
15 Avilasala AVI 0
17 Unami CP UNA 0
18 Universidad de Valladolid UNI 0
Equipe / Points
1 Colmenarejo Futbol Sala COL 3
5 CD Rivas CDR 3
6 CDVP Soto del Real VPS 3
7 Futsi At. Navalcarnero B FNA 3
10 FS San Fernando Fem FSS 0
12 AD Alcorcón FSF FSC 0
13 Leganés Masdeporte A LEM 0
14 Adae Simancas Fs Codesu ADA 0
16 Teldeportivo B TEL 0
505

All leagues and competitions in Espagne

Follow BeSoccer on Facebook