noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo App Huawei
  • Torreblanca C.F.
  • S. Manises A
  • Rayo Ibense A
  • Alqueries A
  • Vallbonense A
  • San Vicente C
  • Peñiscola
  • Formentera
  • Biensa
  • Carolinas A
  • Foios At.
  • O. Castello A
  • La Eliana A
  • Aspe
  • Malvarrosa A
  • Atletico Moncadense A
  • Monforte
  • Fonteta A
  • Sport Base Ontinyent A
  • Sueca A
  • Serranos B
  • Xeraco
Groupe 4
Sat 17 Oct
CF Huracan Moncada CF B Huracan Moncada
8-0
Fútbol Canet B Fútbol Canet B
Jerica A Jerica A
3-2
Bonrepos i Mirambell B Bonrepos Mirambell
Biensa B Biensa B
1-1
Alqueries C Alqueries C
Puzol B Puzol B
0-3
Altura A Altura A
Sun 18 Oct
CD Soneja CD Soneja
4-2
Faura B Faura B
CF Mare Nostrum Pto. Sagunt Mare Nostrum Pto.
2-3
Xilxes A Xilxes A
Thu 29 Oct
Albalat A Albalat A
0-13
Museros CF A Museros CF A
Equipe / Points
1 Museros CF A MUS 3
2 CF Huracan Moncada CF B CFH 3
3 Altura A ALT 3
4 CD Soneja CDS 3
5 Jerica A JER 3
6 Xilxes A XIL 3
7 Alqueries C ACF 1
Equipe / Points
8 Biensa B BCF 1
9 Bonrepos i Mirambell B FBB 0
10 CF Mare Nostrum Pto. Sagunt CFM 0
11 Faura B CFF 0
12 Puzol B PUZ 0
13 Fútbol Canet B CDF 0
14 Albalat A ALB 0
Groupe 5
Sat 17 Oct
Contaudit Almassera CF A Contaudit
2-0
Meliana B Meliana B
Caxton C. A Caxton C. A
3-4
Vinalesa A Vinalesa A
Santa Barbara Platges B Santa Barbara Pla.
0-2
CF Torre Levante D Torre Levante
Futbol Canet Futbol Canet
8-0
Rocafort CF 'b' Rocafort CF 'b'
Tavernes Blanques CF C Tavernes Blanques
4-2
Deutsche S. B Deutsche S. B
Alfara del Patriarca B Alfara Patriarca
2-2
Biensa Biensa
Sun 18 Oct
FB Bonrepos I Mirambell 'a' Bonrepos Mirambell
0-3
Foios At. Foios At.
Equipe / Points
1 Futbol Canet FUT 3
2 Foios At. FOI 3
3 Tavernes Blanques CF C TAV 3
4 CF Torre Levante D CFT 3
5 Contaudit Almassera CF A CON 3
6 Vinalesa A VIN 3
7 Biensa BIE 1
Equipe / Points
8 Alfara del Patriarca B ALF 1
9 Caxton C. A CAX 0
10 Deutsche S. B DEB 0
11 Meliana B MEL 0
12 Santa Barbara Platges B SBP 0
13 FB Bonrepos I Mirambell 'a' FBB 0
14 Rocafort CF 'b' ROC 0
Groupe 6
Fri 16 Oct
Vallbonense A Vallbonense A
3-0
Betera C Betera C
Sat 17 Oct
Godella B Godella B
2-0
Ribarroja CF C Ribarroja CF C
Atletico Moncadense A Atletico
7-0
Aldaia B Aldaia B
UD Rocafort CF C UD Rocafort CF C
4-3
CF Marines CF Marines
Casinos Casinos
6-0
La Eliana B La Eliana B
Atl. Villar Atl. Villar
9-0
Mas Camarena Mas Camarena
Sun 18 Oct
CF Historics de Valencia 'c Historics Valencia
5-3
Benaguasil B Benaguasil B
Equipe / Points
1 Atl. Villar VIL 3
2 Atletico Moncadense A ATL 3
3 Casinos CAS 3
4 Vallbonense A VAL 3
5 CF Historics de Valencia 'c CFH 3
6 Godella B GOD 3
7 UD Rocafort CF C UDR 3
Equipe / Points
8 CF Marines CFM 0
9 Benaguasil B BEN 0
10 Ribarroja CF C RIB 0
11 Betera C BET 0
12 La Eliana B LAE 0
13 Aldaia B ALD 0
14 Mas Camarena CDM 0
Groupe 7
Sat 17 Oct
Cracks C Cracks C
2-1
Serranos C Serranos C
Sun 18 Oct
Paterna C Paterna C
2-5
SF Jucar Club De Fútbol A Jucar Club Fútbol
Vallbonense B Vallbonense B
4-0
Los Silos B Los Silos B
Avant Paterna A Avant Paterna A
2-7
Sec. F. Asoc. Cult. S. Ant. Sec. Asoc. Cult. .
Requena A Requena A
2-2
Casas Verdes Paterna Casas Verdes Pate.
Betera B Betera B
1-3
Vilamarxant B Vilamarxant B
Mon 23 Nov
Paterna B Paterna B
3-11
La Eliana A La Eliana A
Equipe / Points
1 La Eliana A ELI 3
2 Sec. F. Asoc. Cult. S. Ant. BEN 3
3 Vallbonense B VAL 3
4 SF Jucar Club De Fútbol A SFJ 3
5 Vilamarxant B VIL 3
6 Cracks C CRA 3
7 Casas Verdes Paterna CVP 1
Equipe / Points
8 Requena A REQ 1
9 Serranos C SER 0
10 Betera B BET 0
11 Paterna C PAT 0
12 Los Silos B LSB 0
13 Avant Paterna A APA 0
14 Paterna B PAT 0
Groupe 9
Sat 17 Oct
UDMaritimo-Cabanyal '' A' ' UDMaritimo-Cabanya
1-3
Malvarrosa A Malvarrosa A
Inter San Jose E Inter San Jose E
4-1
Fonteta A Fonteta A
Sp. Mislata UF C Sp. Mislata UF C
0-2
El Rumbo B El Rumbo B
Patacona D Patacona D
0-1
Atletic Amistat B Atletic Amistat B
Júcar Club De Fútbol B Júcar Club Fútb.
0-6
Colegio Salgui Ede C Colegio Salgui
Sun 18 Oct
Mislata B Mislata B
1-1
Malilla Malilla
Sun 06 Dec
San Marcelino D San Marcelino D
5-3
Zafranar B Zafranar B
Equipe / Points
1 Colegio Salgui Ede C COL 3
2 Inter San Jose E INT 3
3 San Marcelino D MAR 3
4 Malvarrosa A MAL 3
5 El Rumbo B RUM 3
6 Atletic Amistat B AAB 3
7 Malilla MAL 1
Equipe / Points
8 Mislata B MIS 1
9 Patacona D PAT 0
10 Zafranar B ZAF 0
11 UDMaritimo-Cabanyal '' A' ' UDM 0
12 Sp. Mislata UF C SPM 0
13 Fonteta A FON 0
14 Júcar Club De Fútbol B JUC 0
Groupe 10
Sat 17 Oct
Discobolo A Discobolo A
2-13
FBCD Catarroja 'c' FBCD Catarroja
Malilla B Malilla B
1-1
Serranos B Serranos B
At Nazaret At Nazaret
1-3
Atlético Benimar Picanya CF Atlético Benimar
Picassent A Picassent A
0-7
Benicalap B Benicalap B
Sun 18 Oct
Udjuventud Bº del Cristo A Udjuventud Cristo
5-1
Apolo Apolo
Paiporta B Paiporta B
2-4
Fonteta B Fonteta B
Malvarrosa B Malvarrosa B
2-2
UD Maritimo Cabanyal B Maritimo Cabanyal
Equipe / Points
1 FBCD Catarroja 'c' FBC 3
2 Benicalap B CFU 3
3 Udjuventud Bº del Cristo A UDJ 3
4 Fonteta B FON 3
5 Atlético Benimar Picanya CF ATL 3
6 Malvarrosa B MAL 1
7 UD Maritimo Cabanyal B UDM 1
Equipe / Points
8 Serranos B SER 1
9 Malilla B CDM 1
10 Paiporta B PAI 0
11 At Nazaret ATN 0
12 Apolo APO 0
13 Picassent A PIC 0
14 Discobolo A DIS 0
Groupe 11
Sat 17 Oct
Massanassa Massanassa
1-3
Sedavi B Sedavi B
B. Alfafar B. Alfafar
6-1
Silla B Silla B
Sun 18 Oct
Picassent B Picassent B
1-6
Benifaio A Benifaio A
CD Apolo B CD Apolo B
3-1
Sport Catarroja CF Sport Catarroja
Albal A Albal A
3-5
Almusafes B Almusafes B
FBCD Catarroja B FBCD Catarroja B
5-0
Atletico Sedavi A Atletico Sedavi A
Equipe / Points
1 Benifaio A BEN 3
2 B. Alfafar BAL 3
3 FBCD Catarroja B FBC 3
4 Almusafes B ALM 3
5 CD Apolo B CDA 3
6 Sedavi B SED 3
7 Sueca B SUE 0
Equipe / Points
8 Union Benetuser Fabara C UNI 0
9 Albal A ALB 0
10 Massanassa MAS 0
11 Sport Catarroja CF SPO 0
12 Picassent B PIC 0
13 Silla B SIL 0
14 Atletico Sedavi A ATL 0
Groupe 12
Sat 17 Oct
Alzira D Alzira D
3-2
Carcaixent C Carcaixent C
Algemesí CF Algemesí CF
2-5
Alginet B Alginet B
Castello Castello
1-2
Alberic Promeses B Alberic Promeses
CF La Vall de Carcer A Vall Carcer
1-3
Aielo Aielo
Ciutat de Xátiva Cfb A Ciutat Xátiva
6-1
CD Llosa B CD Llosa B
Sun 18 Oct
Xativa Promesas Xativa Promesas
0-0
Ciutat D'alzira Futbol Base Ciutat D'alzira F.
Trujillo La Pobla Llarga A Trujillo Pobla Ll.
0-0
L´Alcudia B L´Alcudia B
Equipe / Points
1 Ciutat de Xátiva Cfb A CIU 3
2 Alginet B ALG 3
3 Aielo AIE 3
4 Alzira D UDA 3
5 Alberic Promeses B ALB 3
6 Trujillo La Pobla Llarga A TRU 1
7 Ciutat D'alzira Futbol Base CIU 1
Equipe / Points
8 L´Alcudia B UEL 1
9 Xativa Promesas CDX 1
10 Carcaixent C CAR 0
11 Castello CAS 0
12 CF La Vall de Carcer A CFL 0
13 Algemesí CF ALG 0
14 CD Llosa B CDL 0
Groupe 13
Sat 17 Oct
Xeraco Xeraco
0-3
Conde Conde
Sollana Sollana
6-1
La Font D'encarros Font D'encarros
Sueca A Sueca A
5-0
Athletic CF Xeresa B Athletic Xeresa
Oliva B Oliva B
2-4
Villalonga A Villalonga A
Beniopa A Beniopa A
1-0
Castello de Les Gerres Castello Gerres
Sun 18 Oct
Bellreguard Bellreguard
1-1
Daimus A Daimus A
Wed 18 Nov
Benirredra Benirredra
1-4
Safor CF Gandia 'a' Safor Gandia
Equipe / Points
1 Sollana SOL 3
2 Sueca A SUE 3
3 Safor CF Gandia 'a' SAF 3
4 Conde CON 3
5 Villalonga A VIL 3
6 Beniopa A BEN 3
7 Bellreguard BEL 1
Equipe / Points
8 Daimus A DAI 1
9 Castello de Les Gerres CLG 0
10 Oliva B OLI 0
11 Benirredra BEN 0
12 Xeraco XER 0
13 La Font D'encarros FON 0
14 Athletic CF Xeresa B ATH 0
Groupe 14
Sat 17 Oct
Banyeres Banyeres
3-0
Atletic Muro Atletic Muro
Bocairente Bocairente
6-0
Sant Roc D'Alcoi Sant Roc D'Alcoi
Agullent Agullent
2-4
Alcoy B Alcoy B
Sport Base Ontinyent A Sport Base Ontiny.
4-3
Contestano B Contestano B
Esport Base Moixent Esport Base Moixe.
3-2
Albaidense A Albaidense A
Sun 18 Oct
Dragon Force B Dragon Force B
7-0
Clariano D'Ontinyent Clariano
Equipe / Points
1 Dragon Force B DRA 3
2 Bocairente BOC 3
3 Banyeres BAN 3
4 Alcoy B CCA 3
5 Sport Base Ontinyent A SPO 3
6 Esport Base Moixent ESP 3
7 Vallada VAL 0
Equipe / Points
8 Contestano B CON 0
9 Albaidense A ALB 0
10 Agullent AGU 0
11 Atletic Muro CFA 0
12 Sant Roc D'Alcoi CES 0
13 Clariano D'Ontinyent CDO 0
Groupe 15
Sat 17 Oct
Salesiano A Salesiano A
3-2
Racing de Novelda B Racing Novelda
Onil A Onil A
3-3
At. Salesiano At. Salesiano
Monforte Monforte
3-1
Villena B Villena B
Sun 18 Oct
Celtic Elche D Celtic Elche D
2-3
La Coca Aspe La Coca Aspe
Aspe Aspe
2-5
Rayo Ibense A Rayo Ibense A
Atletico La Romana A Atletico Romana
5-0
CD Vedruna Els Ponts Restau Vedruna Ponts Res.
Sat 05 Dec
Eldense 'b' Eldense 'b'
3-0
Novelda Unión Deportiva B Novelda Unión De.
Equipe / Points
1 Atletico La Romana A ATL 3
2 Rayo Ibense A RAY 3
3 Eldense 'b' ELD 3
4 Monforte MON 3
5 Salesiano A SAL 3
6 La Coca Aspe COC 3
7 At. Salesiano ASA 1
Equipe / Points
8 Onil A ONI 1
9 Celtic Elche D CEL 0
10 Racing de Novelda B RAC 0
11 Villena B VIL 0
12 Aspe ASP 0
13 Novelda Unión Deportiva B NUD 0
14 CD Vedruna Els Ponts Restau CDV 0
Groupe 16
Sat 17 Oct
Jonense A Jonense A
1-2
FB Denia 'a' FB Denia 'a'
Teulada Moraira A Teulada Moraira A
2-1
Racing Club De Fútbol Benid Racing Club Fútb.
Atlético Benidorm Atlético Benidorm
2-9
Finestrat Finestrat
CF Orba 'a' CF Orba 'a'
3-1
Calpe B Calpe B
La Nucia C La Nucia C
1-1
Javea B Javea B
Sun 18 Oct
Foietes de Benidorm A Foietes Benidorm
2-5
Callosa Callosa
Wed 04 Nov
Esport Viu Ondara A Esport Ondara
6-3
Polop A Polop A
Equipe / Points
1 Finestrat FIN 3
2 Esport Viu Ondara A ESP 3
3 Callosa CAL 3
4 CF Orba 'a' CFO 3
5 FB Denia 'a' FBD 3
6 Teulada Moraira A TEU 3
7 Javea B JAV 1
Equipe / Points
8 La Nucia C NUC 1
9 Jonense A JON 0
10 Racing Club De Fútbol Benid RAC 0
11 Calpe B CAL 0
12 Polop A POL 0
13 Foietes de Benidorm A FOI 0
14 Atlético Benidorm BEN 0
Groupe 19
Sat 17 Oct
Elche Sporting Elche Sporting
3-1
Santa Pola B Santa Pola B
Dolores Dolores
6-1
Almoradi B Almoradi B
Celtic Elche C Celtic Elche C
0-2
CD Altet 'a' CD Altet 'a'
Club Costa City B Club Costa City B
2-2
Elche Dream B Elche Dream B
Sun 18 Oct
Sporting Albatera A Sporting Albatera
1-2
At. Catral At. Catral
Mon 19 Oct
Crevillente Crevillente
1-8
Callosa Deportiva B Callosa Deportiva
Equipe / Points
1 Callosa Deportiva B CAL 3
2 Dolores DOL 3
3 Elche Sporting ELC 3
4 CD Altet 'a' CDA 3
5 At. Catral ATL 3
6 Club Costa City B CLU 1
7 Elche Dream B ELC 1
Equipe / Points
8 Rafal RAF 0
9 Guardamar Soccer GUA 0
10 Sporting Albatera A SPO 0
11 Santa Pola B SAN 0
12 Celtic Elche C CEL 0
13 Almoradi B ALM 0
14 Crevillente CRE 0
Groupe 20
Sat 17 Oct
CD Horadada Thiar A Horadada Thiar
3-2
Formentera Formentera
Racing San Miguel A Racing Miguel
0-1
CF Popular Orihuela Deporti Popular Orihuela .
Sporting Saladar A Sporting Saladar
1-0
Promesas Jacarilla A Promesas Jacarilla
Sun 18 Oct
Bigastro CF '' B' ' Bigastro
0-2
Redovan Redovan
Torrevieja B Torrevieja B
2-4
CF Promesas de Rojales A Promesas Rojales
Murada Murada
4-0
Crevillente Deportivo C Crevillente
Sat 05 Dec
Orihuela D Orihuela D
0-3
Sporting de San Fulgencio A Sporting Fulgencio
Equipe / Points
1 Murada MUR 3
2 Sporting de San Fulgencio A SPO 3
3 CF Promesas de Rojales A CFP 3
4 Redovan RED 3
5 CD Horadada Thiar A CDH 3
6 CF Popular Orihuela Deporti CFP 3
7 Sporting Saladar A SPO 3
Equipe / Points
8 Formentera FOR 0
9 Promesas Jacarilla A PRO 0
10 Racing San Miguel A RAC 0
11 Torrevieja B TOR 0
12 Bigastro CF '' B' ' BIG 0
13 Orihuela D ORI 0
14 Crevillente Deportivo C CRE 0
505

All leagues and competitions in Espagne

Follow BeSoccer on Facebook